Pułkowe święto już w ten weekend

Opublikowano: 07 maj 2019, 08:17 Kategoria Aktualności
pułkowe

W sobotę w Koszarach, w niedzielę w Leszczynach. Będą pokazy, koncerty, uroczysta akademia i msza święta. Święto 1. Pułku Strzelców Konnych to także nie lada gratka dla miłośników koni.

Tradycyjne Święto 1. Pułku Strzelców Konnych odbędzie się w najbliższy weekend. Rozpocznie się w sobotę, 11 maja, o godz. 14.00 uroczystą akademią w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie. Po niej zostaną złożone wiązanki kwiatów - najpierw pod pomnikiem 1. PSK przy Sądzie Rejonowym w Garwolinie, a następnie przy tablicy upamiętniającej Narcyza Witczaka-Witaczyńskiego na ul. Polnej. Od 16:00 do 19:00 zaplanowano piknik na terenie Koszar przy budynku dawnej pralni. Po jego zakończeniu formacje konne i zabytkowe pojazdy przejadą ulicami miasta do Leszczyn.

Niedzielna część obchodów odbędzie się w Leszczynach, na terenach należących do Ochotniczej Straży Pożarnej Leszczyny (ul. Sławińska). O 14:00 odprawiona zostanie uroczysta msza święta polowa. Po niej z koncertem wystąpi orkiestra dęta OSP Garwolin. Od 16:00 odbędą się pokazy – sprawności kawaleryjskich, musztry bojowej oraz umiejętności kaskaderskich.

Nie zabraknie także prawdziwej żołnierskiej grochówki, wystaw okolicznościowych, atrakcji dla dzieci. Między innymi o godzinie 15:00 wystartuje Grand Prix Ziemi Garwolińskiej.

Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 1. Pułku Strzelców Konnych. Patronat honorowy objęli: Starosta Powiatu Garwolińskiego, Burmistrz Miasta Garwolina oraz poseł Grzegorz Woźniak.

jd

fot. arch.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież