Znów pociągiem z Garwolina do Dęblina [wideo]

Opublikowano: 02 maj 2019, 13:27 Kategoria Aktualności
kolejpkpgarwolinpilawapociągi

Od 6 maja pociągiem pojedziemy z Garwolina do Dęblina. To efekt modernizacji 10 przystanków, stacji oraz toru. Już maszyniści poznają 50 km trasę. Teraz prace rozpoczną się między Otwockiem a Pilawą. Inwestycję za ponad 3 mld zł realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach projektu Lublin – Warszawa, współfinansowanego ze środków UE. Zadanie istotnie ułatwi podróże w regionach i między Mazowszem a Lubelszczyzną.

Na trasie między Garwolinem a Dęblinem już odbywają się jazdy techniczne. Maszyniści poznają zmodernizowany szlak. 6 maja wrócą rozkładowe pociągi i pojadą podróżni. Na linii powstaje 13 nowych peronów. Wygodniej będzie na stacjach i przystankach: Garwolin, Ruda Talubska, Wola Rowska, Łaskarzew Przystanek, Leokadia, Sobolew, Grabniak, Mika, Życzyn, Rokitnia Stara oraz Dęblin. Kończy się budowa wiat. Ustawiane są ławki. Szykowane jest nowe oświetlenie. Podróże ułatwi czytelne oznakowanie i nagłośnienie oraz tablice z rozkładami jazdy. W maju pasażerowie skorzystają z przejść podziemnych w Garwolinie i Sobolewie. W Dęblinie od marca zapewnione jest dojście tunelem do peronu nr 2.

Kontynuowane będą prace w drugim torze na odcinku Garwolin – Dęblin oraz przy peronach i w przejściach podziemnych, m.in. na stacjach Pilawa, Garwolin, Sobolew i Dęblin. Dla podróżnych są przygotowane tymczasowe, bezpieczne dojścia do peronów w poziomie szyn.

Na dwutorowym odcinku Garwolin – Dęblin ułożono już 52 km jednego nowego toru. Na wznowienie ruchu pozwala również zamontowanie 109 rozjazdów. Rozwieszona jest także nowa sieć trakcyjna. By powrócił ruch pociągów zmodernizowano 29 obiektów inżynieryjnych, w tym m.in. 11 mostów i wiadukty.

Kolej na modernizację  Otwock – Pilawa

Od 6 maja rozpoczynają się prace na odcinku Otwock – Pilawa przy wstrzymanym ruchu pociągów (wcześniej wykonane zostały prace przygotowawcze). Obejmą one 7 stacji i przystanków. Wymienione będzie około 30 km istniejącego toru i dobudowany zostanie drugi. Efektami będą likwidacja „wąskiego gardła“ na linii kolejowej, zwiększenie przepustowości, większy komfort podróżowania oraz wyższy poziom bezpieczeństwa.

Organizacja podróży na trasie Warszawa – Dęblin

Od poniedziałku 6 maja pociągiem pojedziemy z Warszawy do Otwocka. Ze względu na rozpoczęcie prac na odcinku Otwock - Pilawa wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Informacje o miejscu przesiadek zapewni przewoźnik.

Z Pilawy do Dęblina pojedziemy pociągiem po nowym torze. Na sąsiednim wykonawca będzie kontynuował prace. Szczegóły połączeń m.in. na portalpasazera.pl i stronie przewoźnika Koleje Mazowieckie.

Pociągiem na trasie Warszawa – Pilawa – Dęblin – Lublin na jesieni

Jesienią 2019 r. planowane jest wznowienie ruchu pociągów po jednym torze na odcinku Lublin – Dęblin i dalej do Warszawy. Ruch pociągów po dwóch torach to koniec 2020 r. Inwestycja na linii Lublin - Warszawa poprawi komfort obsługi pasażerów. Wszystkie stacje i przystanki zostaną wyposażone w nowe wygodne perony, wiaty, ławki, oświetlenie, informację pasażerską. Obiekty będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Kompleksowa modernizacja linii usprawni komunikację, skróci czas podróży i umożliwi zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów. Po zakończeniu przebudowy i uzyskaniu wszystkich zgód administracyjnych trasa będzie dostosowana do prędkości 160 km/h.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.warszawa-lublin.pl.

mat. pras.

Komentarze  

+1 #11 do Garwolina?Dead 2019-05-14 15:49
To w Garwolinie są jakieś tory? Nigdy nie widziałem.
Cytować
0 #10 patriotyzmtno 2019-05-14 11:28
Jeżeli PIS ma czyste intencje, to po co im TK, SN, IPN, GUS i telewizja publiczna w której kłamstwa pompowane są straszne pieniądze. Tak nie zachowuje się partia która nie ma nic do ukrycia. Nastał czas ludzi głupich, oby jak najkrótszy. Pozdrawiam serdecznie ludzi którzy patriotyzm widzą jak nasz Papież który mówił: Charakterystycz ne dla nacjonalizmu jest bowiem to, że uznaje tylko dobro własnego narodu i tylko do niego dąży, nie licząc się z prawami innych. Patriotyzm natomiast, jako miłość do Ojczyzny, przyznaje wszystkim innym narodom takie samo prawo jak własnemu, a zatem jest drogą do uporządkowania miłości społecznej
Cytować
+4 #9 PFFKKK 2019-05-07 10:21
Cytuję Donald:
Zobaczcie ile się dzieje za rządu PIS, tylko jeszcze niech w strefie aktywności gospodarczej coś powstanie i będę za PISem do końca moich dni. :-) :-)


przecież tego nie wymyślił, nie zaprojektował, nie wybudował ani nie dał kasy pis!! precz ze starymi dziadami!
Cytować
-3 #8 uuuuheniek 2019-05-06 18:30
uczycielki dalej ujadają widzę , gó... wam z tego wyjdzie
Cytować
-6 #7 rudarodo 2019-05-05 09:34
Cytuję Donald:
Zobaczcie ile się dzieje za rządu PIS, tylko jeszcze niech w strefie aktywności gospodarczej coś powstanie i będę za PISem do końca moich dni. :-) :-)

Powstanie pod warunkiem że nie będzie konflikt interesów czemu laskarzew nie ma wjazdu na S17 bo chciałoski dusił by się w serpetynach zjazdu
Cytować
-11 #6 ,Jarosław K. 2019-05-04 14:27
Cytuję Donald:
Zobaczcie ile się dzieje za rządu PIS, tylko jeszcze niech w strefie aktywności gospodarczej coś powstanie i będę za PISem do końca moich dni. :-) :-)

Dziękujemy za głosy nie zawiedziemy Was.
Cytować
+8 #5 trollpisiorek 2019-05-03 21:25
Cytuję Dymiński:
W Garwolinie tylko PIS, zawszę będę głosował na PIS

precz z trollami. precz.
Cytować
-17 #4 .Donald 2019-05-03 19:15
Zobaczcie ile się dzieje za rządu PIS, tylko jeszcze niech w strefie aktywności gospodarczej coś powstanie i będę za PISem do końca moich dni. :-) :-)
Cytować
-18 #3 HenrykDymiński 2019-05-03 15:31
W Garwolinie tylko PIS, zawszę będę głosował na PIS
Cytować
-23 #2 ,Jessica 2019-05-02 16:07
Super :-) Dziękujemy całemu rządowi aby tak dalej musimy wygrać kolejne wybory.
Cytować
+16 #1 Stacja widmoM.T 2019-05-02 14:38
W którym miejscu w Garwolinie jest stacja kolejowa?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież