Co młodzi wiedzą o ruchu drogowym?

Opublikowano: 30 kwiecień 2019, 07:20 Kategoria Aktualności
brd

Dzisiaj do Zespołu Szkół nr im. Bohaterów Westerplatte przyjadą uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu garwolińskiego, aby wziąć udział w powiatowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

- Bezpieczeństwo, a w szczególności bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników dróg publicznych było, jest i będzie priorytetem dla samorządowców. Wzorem lat ubiegłych Starosta Powiatu Garwolińskiego, Komenda Powiatowa Policji, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego są organizatorami eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W roku bieżącym w organizację turnieju włączyło się Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem, ponieważ bezpieczne i kulturalne korzystanie z dróg są zachowaniami, które powinniśmy wpajać dzieciom od najmłodszych lat - informuje Małgorzata Antolak, zastępująca dyrektora Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

- Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu, inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym - dodaje asp.szt Marcin Ornat z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Honorowy Patronat nad turniejem objęli: Maria Koc – Wicemarszałek Senatu RP oraz  Grzegorz Woźniak – Poseł na Sejm RP.

mat.pras.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież