Policyjne motocykle już na drogach

Opublikowano: 26 kwiecień 2019, 16:15 Kategoria Aktualności
policjamotocykle

Ładna pogoda i polepszające się warunki drogowe sprawiły, że fani dwóch kołek pojawili się na naszych drogach. Mundurowi z garwolińskiej drogówki również wsiedli na policyjne motocykle i ruszyli w patrol. W rozpoczynającym się sezonie motocyklowym pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

Wyższa temperatura powietrza oraz słoneczne dni sprawiły, że na drogach naszego miasta i powiatu pojawili się miłośnicy jednośladów. Rozpoczął się sezon motocyklowy. Warto pomyśleć o bezpieczeństwie na drodze również w tym czasie. Z policyjnych statystyk wynika, że podczas dobrych warunkach drogowych m.in. na suchej nawierzchni oraz przy dobrej widoczności zauważalny jest wyraźny wzrost liczby wypadków ogółem. Nie wszyscy kierowcy czterech kółek przyzwyczajeni są do obecności jednośladów czego potwierdzeniem są zdarzenia drogowe z ich udziałem.

Apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i spoglądali w lusterka. Z kolei kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. W szczególności apelujemy, aby unikali brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości. Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale i posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania.

Garwolińscy stróże prawa czuwać będą nad bezpieczeństwem na naszych drogach ze szczególnym zwróceniem uwagi na kierujących jednośladami. Na naszych drogach możemy spotkać mundurowych z wydziału ruchu drogowego, którzy rozpoczęli służbę patrolową na policyjnych motocyklach. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze szybciej i skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania na drodze, a także szybciej dotrzeć np. na miejsce wypadku drogowego.

KPP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież