reklama

6 maja pociągi wracają na trasę Pilawa-Dęblin

Opublikowano: 25 kwiecień 2019, 16:57 Kategoria Aktualności
pociągikolejgarwolinpilawa
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 5 min.

W związku z kolejną fazą modernizacji linii Warszawa ? Dęblin, nadzorowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe, od 6 maja na zmodernizowany odcinek Pilawa ? Dęblin wrócą pociągi. Ruch będzie odbywał się po jednym czynnym torze i z ograniczeniami prędkości, ze względu na zachowanie bezpieczeństwa jazdy. W tym samym dniu nastąpi zamknięcie odcinka Pilawa ? Otwock, a pociągi zostaną zastąpione autobusami.

 

Zmiany na odcinku Dęblin ? Pilawa:

reklama


Autobusy ZKA na odcinku Dęblin ? Pilawa przestaną kursować 6 maja, a na jeden czynny tor pomiędzy tymi stacjami wrócą pociągi. Łącznie będzie to 15 połączeń w relacji Dęblin ? Pilawa i 15 w relacji Pilawa ? Dęblin. Tylko za pierwszy poranny pociąg z Dęblina (odjazd 1:52) i ostatni pociąg wieczorny do Dęblina (przyjazd 1:48) będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Ponadto będzie jedna para codziennych pociągów bezpośrednich z Dęblina do Warszawy i z Warszawy do Dęblina, które będą kursowały przez stacje Pilawa ? Sulejówek Miłosna:

 • Warszawa Zachodnia (15:34) - Warszawa Centralna (15:40) - Warszawa Wschodnia (15:50) ? Sulejówek Miłosna (16:30) ? Pilawa (16:44) ? Dęblin (17:43);
 • Dęblin (4:53) ? Pilawa (5:45) ? Sulejówek Miłosna (6:27) ? Warszawa Wschodnia (6:47) ? Warszawa Śródmieście (7:00) ? Warszawa Zachodnia (7:06).

Zmiany na odcinku Pilawa ? Otwock:

Od 6 maja na odcinku Pilawa ? Otwock nastąpi całkowita przerwa w ruchu pociągów i w zamian będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA), która będzie zorganizowana w następujący sposób:

 • autobusy ZKA za pociągi w relacji z/do Dęblina na odcinku Otwock ? Pilawa ? przyśpieszone oznaczone symbolem RE. Nie będą się one zatrzymywać na wszystkich przystankach (pojadą z Pilawy bezpośrednio do Otwocka i z Otwocka bezpośrednio do Pilawy), tak aby sprawnie można było pokonać trasę Dęblin - Warszawa - Dęblin). Autobusy te będą skomunikowane z pociągami do/z Dęblina w stacji Pilawa. Nad skomunikowaniem i koordynacją przesiadek podróżnych będzie czuwał pracownik drużyn konduktorskich KM.
 • autobusy ZKA za pozostałe pociągi na odcinku Otwock ? Pilawa ? kursy zwykłe oznaczone symbolem Z-7. Autobusy te będą kursować cyklicznie:
  • z/do Pilawy co pół godziny - w szczycie co 15 minut;
  • z/do Celestynów co 15 minut.

W sumie w szczycie autobus Z-7 z/do Otwocka będzie kursował co 7 minut z zatrzymaniem na wszystkich przystankach oznaczonych w rozkładzie jazdy. Autobusy te będą kursowały cyklicznie i na tyle często, aby można było zaplanować dogodną przesiadkę w Otwocku na dowolny pociąg KM lub SKM i odwrotnie z pociągu na dogodny autobus (bilety KM będą honorowane w pociągach SKM Warszawa na odcinku Otwock ? Warszawa Zachodnia).

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów oraz autobusów ZKA na linii Warszawa ? Dęblin jest dostępny na stronie www.mazowieckie.com.pl w zakładce ?Tabele rozkładów jazdy? oraz ?Modernizacja odcinka Otwock ? Pilawa?

- To szeroko zakrojona modernizacja, która pociąga za sobą wiele zmian w organizacji ruchu. Chcemy jak najlepiej poinformować naszych pasażerów, o tym jak będą mogli dojechać w tym czasie do pracy, szkoły i wrócić do domu. Chcemy dotrzeć do każdego podróżnego, dlatego informujemy w kasach, na stronie internetowej, w mediach społecznościowych, w pociągach na monitorach oraz poprzez komunikaty głosowe. Przez pierwsze dni obowiązywania zmian będziemy szczególnie przyglądać się funkcjonowaniu wprowadzonych rozwiązań i na bieżąco reagować na pojawiające się ewentualne trudności ? mówi Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy KM.

Wszystkie informacje dotyczące komunikacji na zamkniętym odcinku Otwock - Pilawa linii nr 7 Warszawa ? Dęblin można znaleźć na stronie www.mazowieckie.com.pl w specjalnie utworzonej strefie ?Modernizacja odcinka Otwock ? Pilawa?. https://www.mazowieckie.com.pl/pl/modernizacja-odcinka-otwock-pilawa Informacja o zmianach jest wyświetlana na monitorach w pociągach KM, a dodatkowo od 25 kwietnia drużyny pociągowe będą wygłaszać komunikaty o zmianach, w pociągach na linii Warszawa ? Dęblin. Informacje można uzyskać w kasach biletowych, a także pod całodobowym numerem infolinii KM 22 364 44 44.

Przypominamy, że w Zastępczej Komunikacji Autobusowej obowiązuje zakaz przewozu rowerów oraz ograniczenie przewozu wózków (podstawa prawna: art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. Prawo przewozowe Dz. U. 2017 poz. 1983 z póżn. zm.). Przypominamy, także że osobom z niepełnosprawnością oraz osobom
o ograniczonej możliwości poruszania się Spółka KM zapewnia nieodpłatną pomoc, podczas wsiadania/wysiadania do/z pociągu, jeżeli o potrzebie jej udzielenia zostanie powiadomiona przynajmniej z 48-godzinnym wyprzedzeniem na czynny całodobowo nr call center 22 364 44 44.

Powyższe zmiany będą obowiązywały do 9 czerwca br. Zakończenie modernizacji odcinka Otwock ? Pilawa jest planowane na 13 czerwca 2020 roku.

Przykłady podróży na odcinku Warszawa ? Dęblin ? Warszawa od 6 maja, w dzień powszedni:

 

Podróżny, który jedzie z Warszawy bezpośrednio do Dęblina po godzinie 14:00:

 • Z Warszawy Wschodniej pociągiem (14:31) do Otwocka (15:05), tam przesiada się do przyspieszonego autobusu ZKA RE (15:15) i jedzie do Pilawy (16:02). W Pilawie przesiada się na pociąg (16:20) do Dęblina.

Podróżny, który jedzie z Dęblina do Warszawy Wschodniej po godzinie 6:00 rano.

 • Z Dęblina 6:25 pociągiem do Pilawy (7:18) gdzie przesiada się do autobusu ZKA RE (7:28) i kontynuuje podróż do Otwocka (8:15). W Otwocku wsiada w pociąg (8:27) do Warszawy Wschodniej.

W obu powyższych przypadkach autobusy ZKA są skomunikowane z pociągami w stacji Pilawa.

 

Podróżny, który jedzie z Warszawy Wschodniej do Celestynowa po godzinie 15:00:

 • Pociągiem KM (15:06) z Warszawy Wschodniej do Otwocka (15:40) a następnie autobusem ZKA kursem zwykłym
  z oznaczeniem Z-7 (15:45 bądź 15:53) do Celestynowa.

Podróżny, który jedzie z Kołbieli do Warszawy Wschodniej po godzinie 6:00:

 • Autobusem ZKA Z-7 z Kołbieli (06:04) jedzie do Otwocka (6:33) i tam przesiada się w dowolny pociąg: SKM Warszawa (6:39) bądź KM (6:53).

W obu powyższych przypadkach podróżny korzysta z autobusów ZKA Z-7, które kursują cyklicznie i zapewniają dojazd/przyjazd do stacji Otwock co 7 minut, co daje możliwość dogodnej przesiadki na dowolny pociąg KM lub SKM Warszawa.

mat. pras.

fot. www.warszawa-lublin.pl/


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama