Odbierz bezpłatną sadzonkę. Włącz się w akcję @SadziMY

Opublikowano: 24 kwiecień 2019, 08:33 Kategoria Aktualności
miętnenadleśnictwosadzonkilas

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji i samemu posadź drzewko! Sadzonki będą rozdawane już 26 kwietnia we wszystkich nadleśnictwach w całym kraju, w tym garwolińskim w Miętnem przy ul. Głównej.

 Akcja #SadziMY to inicjatywa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Już w piątek 26 w naszym Nadleśnictwie Garwolin rozdawane będą sadzonki. Początek akcji o godz. 9.00.

Lasy Państwowe każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno - tworzący domy również dla nas.

W piątek uroczystej inauguracji akcji #sadziMY dokona prezydent Andrzej Duda, który wraz z pierwszą damą weźmie udział w odnawianiu powierzchni w leśnictwie Jakubowo w  Nadleśnictwie Rytel, jednej z wielu zniszczonych przez huragan 100-lecia w sierpniu 2017 r. Spotka się tam ponad 1000 osób, aby posadzić 100 ha nowego pokolenia lasu.

Łączna liczba drzewek posadzonych w ramach tego wydarzenia przekroczy 300 tys.

Nadleśnictwo Garwolin, opr. łk

Komentarze  

+3 #2 wspomnieniececyli 2019-04-26 11:23
Duda tylko do tego się nadaje. Polityka Go przerosła@sła 8)
Cytować
+4 #1 Wycinają wszystkie drzewaLas 2019-04-24 11:03
Najpierw wycinamy wszystko co się da a potem akcja "sadzimy"? Ech, Garwolin w pigułce...
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież