Od czwartku zmiana organizacji ruchu w Lipówkach

Opublikowano: 10 kwiecień 2019, 12:19 Kategoria Aktualności
lipówkidk 17pilawa

Demontaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu w Lipówkach (gm. Pilawa) związany jest ze zmianą organizacji ruchu w tym miejscu. Po nowemu jeździć przez ten odcinek krajowej „17” będziemy od czwartku.

Na najbliższy czwartek planowane jest wdrożenie zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu przebudowywanej DK17 z drogą wojewódzką 805 w Lipówkach. Związane jest to z budową drogi ekspresowej S17 i będzie obowiązywało przez kilka miesięcy.

- Skrzyżowanie zostanie „przeniesione” ok. 200 metrów w stronę Warszawy, a w kierunku Pilawy i Wilchty kierowcy będą jechać nowymi odcinkami dróg. Na nowe skrzyżowanie przeniesiona została tymczasowa sygnalizacja świetlna funkcjonująca do tej pory na obecnym skrzyżowaniu. Na wlotach drogi wojewódzkiej na nowe skrzyżowanie ustawione zostaną znaki A-7 (ustąp pierwszeństwa przejazdu), na ciągu głównym drogi krajowej z wyprzedzeniem będą stały A-6 (ostrzegające przed skrzyżowaniem z drogą podporządkowaną). Taki zestaw oznakowania stosuje się na skrzyżowaniach poza terenem zabudowanym i tak też było oznakowane dotychczasowe skrzyżowanie w Lipówkach – informuje Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przez stare skrzyżowanie będzie można przejechać tylko na wprost ciągiem głównym DK17. Kolejna zmiana to przełożenie ruchu z obecnego „zawijasa”, którym kierowcy omijali budowę wiaduktu. Teraz pojadą wprost, pod wiaduktem i ok. 400 metrów dalej włączą się do drogi objazdowej.

Nie minął dzień od demontażu sygnalizacji świetlnej, a na skrzyżowaniu doszło do kolizji. Zdjęcie z dzisiejszego zdarzenia otrzymaliśmy od czytelnika Marcina.

Aktualizacja, 11 kwietnia, godz. 12. Plan sytuacyjny nowej organizacji ruchu (fot. GDDKiA)

red.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież