Szkoły strajkują, ale egzaminy bez przeszkód

Opublikowano: 10 kwiecień 2019, 09:11 Kategoria Aktualności
garwolinstrajkznpoświataegzaminy

We wszystkich garwolińskich szkołach egzaminy gimnazjalne odbywają się bez przeszkód, mimo prowadzenia w placówkach strajku nauczycieli.

O tym, że we wszystkich szkołach podstawowych bez przeszkód rozpoczęły się dzisiaj egzaminy gimnazjalne przyznaje mówi w rozmowie z nami burmistrz Garwolina Marzena Świeczak. W obliczu strajku, w szkołach egzaminy uczniowie piszą w salach gimnastycznych, tak aby ograniczyć liczbę osób do komisji.

Protest nauczycieli rozpoczął się w poniedziałek. - W referendum podjęcie strajku wyraziło 66 placówek. Pierwszego dnia do akcji przystąpiło 60 placówek, wczoraj 52. Wykruszyły się placówki specjalne i przedszkola w okolicy Garwolina – podsumuje prezes garwolińskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Halina Poszytek. W poniedziałek wszystkich strajkujących pracowników w powiecie było 1111. Wczoraj około 800. – Mniejsza liczba strajkujących wynika przede wszystkim z aspektów finansowych – dopowiada prezes.

W skali powiatu garwolińskiego dwa samorządy zdecydowały się przelać 100% środków na wynagrodzenia. Mowa o mieście Garwolin i gminie Trojanów. – W tych samorządach włodarze powiedzieli, że nie zabiorą środków z wynagrodzeń, a to co zrobi dyrektor z tą pulą, będzie zależeć od dyrektorów – wyjaśnia Halina Poszytek.

red.

Komentarze  

+16 #8 Mądrego miło posłuchać.Obserwator 2019-04-13 22:49
Kolegium Rektorów Akademickich Szkół Polskich poparło postulaty środowiska nauczycieli i podjęte przez nich działania zmierzające do realizacji tych postulatów. Rektorzy podkreślili, że rozwój edukacji jest jednym z kluczowych zadań państwa. Mądrych i wykształconych ludzi powinni słuchać obywatele.
Cytować
-26 #7 z nimi jest gorzej niż myślałembedok 2019-04-13 18:57
Nawet za komuny nauczyciele mieli więcej szacunku do siebie i uczniów i się tak nie kompromitowali. Mój wychowawca z liceum przez cztery lata ani jednego dnia nie opuścił chociaż czasami było widać że jest ciężko przeziębiony i spokojnie mógł brać zwolnienia. Żadnych korepetycji też nie było tylko głąby zostawały w kozie aż się nauczyły. Jaki oni dzisiaj dają przykład swoim uczniom biorąc ich za zakładników i żądając okupu bo jak nie to świadectw i matur nie będzie. I te głupawe popisy wokalne które umieszczają w internecie z których nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Nie wiem czy ci z naszego powiatu tez już coś zaśpiewali bo chętnie bym posłuchał a dzieci by miały niezły ubaw.
Cytować
-29 #6 tak takwacek 2019-04-12 22:07
i społeczeństwo oraz rząd was właśnie uczy pokory wbrew wam , i na koniec strajk się rozszedł i jeszcze ogłosicie że osiągneliście sukces , psychiatra miałby co robić
Cytować
+26 #5 WsparcieObserwator 2019-04-12 21:01
W czwartek 11 kwietnia powstał Społeczny Komitet "Wspieram Nauczycieli". Jednym z jego celów jest zbiórka pieniędzy dla strajkujących belfrów. W nieco ponad 24 godziny na konto komitetu wpłynęło 2,3 mln złotych.
Cytować
+34 #4 Szantaż?Obywatel 2019-04-12 19:05
Argument "dzieci” to wyjątkowo paskudny szantaż. Ten szantaż wykorzystuje się w walce z kilkoma grupami zawodowymi. Lekarze i pielęgniarki nie mogą odejść od pacjentów, a nauczyciele od uczniów. Bo mają misję, etos i psi obowiązek. Przypominam, że rządzący też mają konstytucyjny obowiązek zapewnić ludziom godziwe warunki pracy i płacy.
Cytować
-1 #3 tak ?wacek 2019-04-12 17:21
Mogą przecież go zmienić .
Cytować
+43 #2 PRZEMYŚL !Robert 2019-04-12 09:58
Zawód pedagoga jest jednym z najbardziej niewdzięcznych zawodów na świecie.Uczysz wbrew temu, którego uczysz. (...) I jeśli w tym zawodzie jest też coś z powołania, to to, że uczysz pomimo wszystko wytrwale, wiedząc,że zostaniesz doceniona przez ucznia dopiero w przyszłości.
Z. Kucówna
Cytować
+1 #1 ...wg. 2019-04-12 09:00
Nauczyciele, dodatkowo powinni otrzymać specjalna premią tzw. strajkowe +
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież