Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 09 kwiecień 2019, 16:33 Kategoria Aktualności
kronika strażackaPSP Garwolinstraż

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 1 do 7 kwietnia.

 

Próba samobójcza w miejscowości Parcele Rębków

2 kwietnia. Po godz. 5 trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do miejscowości Parcele Rębków, gdzie mężczyzna wszedł na dach budynku mieszkalnego i groził, że z niego skoczy. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawieniu skokochronu w celu ograniczenia skutków upadku z wysokości. W wyniku prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji negocjacji mężczyzna zszedł samodzielnie z dachu. Akcja straży trwała trzy godziny.

Pożar budynku inwentarskiego w Brzegach, gm. Miastków Kościelny

2 kwietnia. Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku inwentarskiego w Brzegach, który powstał na jego poddaszu, gdzie znajdowały się niewielkie ilości słomy. Działania zastępów straży polegały na ewakuacji części zwierząt oraz podaniu prądów wody przez ratowników wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do oddymiania budynku. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz sześć zastępów OSP.

Pożar desek na stosie w miejscowości Wilchta

2 kwietnia. Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze desek ułożonych na stosie w pobliżu budynku mieszkalnego w miejscowości Wilchta. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do przelania pogorzeliska. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar butli z gazem propan-butan w miejscowości Łukówiec

2 kwietnia. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze butli z gazem propan-butan w miejscowości Łukówiec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu OSP, butla z gazem znajdowała się przed budynkiem mieszkalnym z widocznymi oznakami pożaru. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto zakręcono zawór butli oraz podano prąd wody, w celu schłodzenia płaszcza butli. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Samorządki-Kolonia

2 kwietnia. Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Samorządki-Kolonia. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego, usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina oraz wykonaniu pomiarów temperatury komina przy użyciu kamery termowizyjnej. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Ogrodowej w Woli Rębkowskiej

2 kwietnia. O godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Ogrodowej w Woli Rębkowskiej, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Audi A4 oraz Audi A6. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów straży i nie wymagali udzielenia pomocy medycznej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Trąbkach

2 kwietnia. Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Trąbkach. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego, usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina oraz wykonaniu pomiarów temperatury komina przy użyciu kamery termowizyjnej. Ze względu na brak wyłazu dachowego w budynku, działania prowadzono przy użyciu podnośnika hydraulicznego. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Izdebnie

2 kwietnia. Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Izdebnie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego, usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina oraz wykonaniu pomiarów temperatury komina przy użyciu kamery termowizyjnej. Ze względu na brak wyłazu dachowego w budynku, działania prowadzono przy użyciu podnośnika hydraulicznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Uninie

3 kwietnia. Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Uninie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego, usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina oraz wykonaniu pomiarów temperatury komina przy użyciu kamery termowizyjnej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie na przejeździe kolejowym w Pilawie

4 kwietnia. Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Pilawie, w którym uczestniczył pociąg osobowy oraz samochód ciężarowy marki Scania z naczepą. Żadna z osób podróżujących pociągiem ani kierowca ciężarówki nie odniosła obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w uszkodzonym pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Gocławiu

4 kwietnia. Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Gocławiu, w którym uczestniczył samochód ciężarowy marki Renault Midlum, przewożący wodę. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem zastępu straży i nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Pożar dwóch budynków w miejscowości Bączki, gm. Maciejowice

4 kwietnia. Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianej stodoły w miejscowości Bączki. Pierwszy przybyły na miejsce zdarzenia dowódca stwierdził, że pożar rozprzestrzenił się także na budynek gospodarczy. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody na oba obiekty, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz przelewania pogorzeliska. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz sześć zastępów OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Poschła

5 kwietnia. Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Poschła, gdzie samochód osobowy marki Renault Thalia zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do dwóch osób poszkodowanych, udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy, ewakuowali z pojazdu, a następnie przekazali poszkodowanych przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Długiej w Żelechowie

5 kwietnia. Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Długiej w Żelechowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Passat i Opel Corsa. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła zasilania w pojazdach oraz kierowaniu ruchem drogowym. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Zwoli Poduchownej

6 kwietnia. Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Zwoli Poduchownej, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Skoda Superb oraz Mercedes. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukaniu terenu w celu odnalezienia osób, które opuściły pojazd i oddaliły się z miejsca zdarzenia. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Zabezpieczenie miejsca lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ryczyskach

6 kwietnia. O godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Ryczyska mężczyzna uskarża się na złe samopoczucie. Działania zastępów straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LPR oraz pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Józefa Piłsudskiego w Górznie

7 kwietnia. Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Józefa Piłsudskiego w Górznie, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe: Fiat Punto, Peugeot 206 oraz Fiat Panda. Pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym udzieliły zespoły ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Puznówce

7 kwietnia. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Puznówce, gdzie samochód osobowy zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w słup energetyczny. Podróżujący opuścili pojazd przed przybyciem zastępów straży i nie wymagali udzielenia pomocy medycznej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz zakręceniu zaworu LPG. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Plama płynów eksploatacyjnych na ul. Kopernika w Łaskarzewie

7 kwietnia. Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie płynów eksploatacyjnych na ul. Kopernika w Łaskarzewie, powstałej na skutek kolizji drogowej. Działania zastępów straży polegały na sorpcji płynów. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar drewnianej stodoły w miejscowości Kraski Dolne

7 kwietnia. Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianej stodoły w miejscowości Kraski Dolne. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz przelewania pogorzeliska. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz pięć zastępów OSP.

Zdarzenie drogowe w Sobolewie

7 kwietnia. Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Sobolewie, gdzie samochód osobowy marki Volkswagen Passat zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Pomocy medycznej trzem osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy OSP.

Pożary traw

W ubiegłym tygodniu odnotowano 26 zdarzeń związanych z pożarami traw, lasów i nieużytków rolnych w Antoniówce Świerżowskiej, dwukrotnie w Samogoszczy, Sobolewie, Babicach, Woli Rowskiej, Kozicach, Zabruzdach, Łucznicy, trzykrotnie w Nowej Krępie, Wildze, Rudzie Tarnowskiej, dwukrotnie w Podłężu, Chrominie, Uścieńcu, dwukrotnie w Jaźwinach, Pilawie, Topolinie, dwukrotnie w Maciejowicach, Garwolinie i Kraskach Dolnych.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież