11 kierowców straciło prawa jazdy

Opublikowano: 08 kwiecień 2019, 10:55 Kategoria Aktualności
policjaKPP Garwolin

Nowoczesny sprzęt w rękach policjantów to skuteczne połączenie służące do walki z piratami drogowymi. Podczas minionego tygodnia, na terenie powiatu garwolińskiego policjanci zatrzymali 11 praw jazdy.


1 kwietnia w Mariańskim Porzeczu 64-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierował samochodem marki Audi, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu – wynoszącym ponad 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, doprowadził do kolizji drogowej z samochodem m-ki VW Passat.

3 kwietnia w Łaskarzewie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Garwolin zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, który kierował samochodem marki Iveco Daily, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu - wynoszącym blisko 0.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

4 kwietnia w Lucinie 35-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierował samochodem marki Citroen, znajdując się w stanie nietrzeźwości – wynoszącym ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, doprowadził do kolizji drogowej z samochodem marki Toyota.

6 kwietnia w Garwolinie policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, który kierował samochodem marki Subaru. Mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.  Okazało się, że kierowca był też poszukiwany i trafił  do zakładu karnego.

7 kwietnia w Woli Rębkowskiej policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu garwolińskiego, który kierował quadem, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym ponad 1.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pojazd którym poruszał się mężczyzna nie był dopuszczony do ruchu, nie posiadał tablicy rejestracyjnej oraz aktualnego ubezpieczenia OC.

7 kwietnia w Sobolewie 34-letni mężczyzna, kierujący samochodem marki VW Passat, zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca jak i dwóch pasażerów w wieku 28 i 29 lat z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Po udzieleniu pomocy medycznej zostali wypisani. Jak się okazało kierowca vw w wydychanym powietrzu posiadał blisko 1,5 promila alkoholu. Kierowca pojazdu trafił do policyjnego aresztu, a pojazd zabezpieczono na parkingu. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to obywatele Ukrainy.

Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym 1 osoba straciła prawo jazdy. W tym przypadku kontrola drogowa zakończyła się nie tylko mandatem i punktami karnymi, ale również utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

KPP Garwolin/oprac. red

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież