7 dni, 2 wypadki i 31 kolizji

Opublikowano: 08 kwiecień 2019, 08:48 Kategoria Aktualności
policjawypadekKPP Garwolin

Podczas minionego tygodnia na terenie powiatu garwolińskiego policja odnotowała 2 wypadki i 31 kolizji drogowych. Wśród uczestników zdarzeń byli również nietrzeźwi. Policja apeluje o ostrożność i rozsądek.


Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 5 kwietnia w miejscowości Poschła po godzinie 11:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 62-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu łukowskiego, kierując samochodem marki Renault Thalia, nie dostosował  prędkości do warunków panujących na drodze, dachował  i uderzył w przydrożne drzewa. Kierujący oraz 81-letnia pasażerka pojazdu z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Z uwagi na obrażenia nie dokonano sprawdzenia kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, lale pobrano krew do dalszych badań. Postępowanie prowadzą policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Garwolinie.   

Policjanci ustalają także okoliczności wypadku, do którego doszło tego samego dnia w  Żelechowie przed godz. 20:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 67-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Opel Corsa prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki VW Passat, który zjechał do rowu i uderzył w przydrożny mostek. Obrażeń ciała doznał 35-letni kierowca VW , który został przetransportowany do szpitala. Okazało się, że kierowca vw kierował pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (pobrano krew do dalszych badań). Kierowca opla trzeźwy. Obaj kierowcy to mieszkańcy powiatu garwolińskiego. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Żelechowie.

KPP Garwolin/oprac. red.


 

Komentarze  

0 #1 JpJdu7bb 2019-04-08 12:02
W Żelechowie to można jeździć pijanym kiedy się chce i jak się chce, i tak policji nie ma, a jak są to siedzą na komisariacie, a wieczorami to śpią pod osp Piastów codziennie...
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież