Garwolin: nowe drogi w 2019

Opublikowano: 21 marzec 2019, 08:06 Kategoria Aktualności
Garwolindrogi

Urząd Miasta w Garwolinie zdaje relację z realizacji miejskich inwestycji zaplanowanych na 2019 rok. W inwestycyjnym planie znalazły się między innymi modernizacje dróg w różnych częściach miasta.

Niektóre inwestycje już są realizowane, inne czekają w kolejce. Właśnie rozpoczęła się budowa ul. Bocznej. Zakres inwestycji przewiduje wybudowanie blisko 180 metrów drogi z kostki brukowej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Konarskiego. Prace budowalne powinny zakończyć się do 12 lipca. Ich koszt to blisko 168 tys. zł. Także do 12 lipca powinna zakończyć się modernizacja ulicy Beethovena. Ma tam powstać droga z kostki brukowej, chodnik oraz umocnienie rowu odwadniającego. Koszt tej inwestycji to kwota ponad 433 tys. zł.

W drugim przetargu udało się wyłonić wykonawcę budowy ul. Wandy Bekierskiej. Za blisko 400 tys. zł. Powstanie nawierzchnia z betonu asfaltowego, zatoka parkingowa z kostki brukowej i plac manewrowy z kostki brukowej.

W planach jest także modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych położonych w rejonie ul. Gen. Stanisława Maczka, a dokładnie wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego na odcinku blisko 500 metrów oraz modernizacja drogi dojazdowej w rejonie ul. Bajkowej - budowa drogi o nawierzchni z kruszywa łamanego.


- Miasto Garwolin wystąpiło z wnioskami o dofinansowanie budowy tych dróg miejskich ze środków Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Z chwilą otrzymania dofinansowania w wysokości ok. 50% kosztów realizacji, Miasto Garwolin ogłosi postępowanie przetargowe na budowę powyższych dróg. Planowany termin zakończenia inwestycji do września – informuje magistrat.

Droga do zbiornika

Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego udzielił Miastu Garwolin pozwolenia na użytkowanie części zbiornika retencyjnego wraz z towarzyszącą, niezbędną infrastrukturą techniczną, oraz urządzeniami technicznymi, pod warunkiem wykonania dróg publicznych i dróg dojazdowych (z placem do zawracania), w tym dróg pożarowych. Ulice Boczna i Przyrzeczna mają zostać przystosowane tak, aby zapewnić główną komunikację do zbiornika wraz z docelowym ukształtowaniem zieleni (trawniki, krzewy drzewa). Realizacja inwestycji odbywać się będzie etapami w miarę posiadanych środków finansowych na ten cel. Miasto Garwolin pisemnie zwróciło się z prośbą do Marszałka Województwa Mazowieckiego o udzielenie pomocy finansowej na dokończenie realizacji inwestycji. Planowany termin zakończenia pierwszego etapu budowy inwestycji wrzesień 2019.

garwolin.pl/oprac. red.

fot. arch.

Komentarze  

-2 #7 UL.H.DŁUZNIEWSK IEGOZDZISŁAWA 2019-03-26 08:55
A CO Z UL.H.DŁUŻNIEWSK IEGO PS.LECH .PROJEKT JEST ZROBIONY OD 10 LAT ALBO DŁUŻEJ.PEWNIE JUŻ GO MYSZY PODJADŁY. CIĄGŁE ZASYPYWANIE DOŁÓW GRYSEM NIC NIE DAJE TYLKO UTRUDNIA CHODZENIE. MAMY ALBO DOŁY Z WODĄ ALBO KAMIENIE.
Cytować
-1 #6 Taniocha!Czesław Piechota 2019-03-24 15:06
Czy gdyby te inwestycje były realizowane z budżetu kraju, nie lokalnego 500 milionów by wystarczyło? Osobiście śmiem wątpić...
Cytować
+2 #5 MieszkaniecSławińska 2019-03-22 21:14
A deweloper gdzie? Ludzie czekają dziesięciolecia żeby godnie dojechać do domu na niektórych ulicach, a jak się buduje nowe apartamenty to należy wybudować do nich dojazd albo zero pozwoleń.
Cytować
+25 #4 PanPrzemek 2019-03-22 06:03
Ale bloki na Zamojskiej to nie miasto stawia XD
Cytować
+2 #3 drogaMałgosia 2019-03-21 23:58
Cytuję Mieszkanka:
A co z ul. Zamojską? Stan tej drogi jest w opłakanym stanie! Jeśli można nazwać te dziury i doły drogą.. Przejazd rowerem sprawia problem, o aucie nie wspomnę.
Ale cóż, nieważne czyim kosztem, jakoś trzeba wybudować kolejne nowe bloki, prawda??

Przyjdzie czas wyborów to i nową drogę dostaniecie ;-)
Cytować
-8 #2 ZamojskaMieszkanka 2019-03-21 09:23
A co z drogą na ul. Zamojskiej? Jeśli te dziury i doły można nazwać droga.. Przejazd rowerem sprawia problem, o aucie nie wspomnę.
Ale cóż, nowe bloki trzeba wybudować, nieważne jakim i czyim kosztem.
Cytować
-6 #1 ZamojskaMieszkanka 2019-03-21 09:20
A co z ul. Zamojską? Stan tej drogi jest w opłakanym stanie! Jeśli można nazwać te dziury i doły drogą.. Przejazd rowerem sprawia problem, o aucie nie wspomnę.
Ale cóż, nieważne czyim kosztem, jakoś trzeba wybudować kolejne nowe bloki, prawda??
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież