Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 18 marzec 2019, 08:35 Kategoria Aktualności
kronika strażackaPSP Garwolinstraż

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 11 do 17 marca.

Zdarzenie drogowe na ul. Przemysłowej w Woli Rębkowskiej

11 marca. Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Przemysłowej w Woli Rębkowskiej, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Citroen C4 oraz Opel Zefira. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Trąbkach

15 marca. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Trąbkach, gdzie samochód osobowy marki Suzuki Swift zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu auta na koła oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Podłęż

16 marca. Po godz. 4 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Podłęż, gdzie samochód osobowy marki Mazda zjechał do przydrożnego rowu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Józefowie

16 marca. Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Józefowie, gdzie samochód osobowy marki Volkswagen Vento zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu auta na koła oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Tlenek węgla w budynku wielorodzinnym przy ul. Żwirki i Wigury w Garwolinie

16 marca. Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o prawdopodobnym wystąpieniu tlenku węgla w budynku wielorodzinnym przy ul. Żwirki i Wigury w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych dokonali pomiarów przy pomocy detektora wielogazowego oraz ewakuowali osoby przebywające w budynku. Ze względu na wykryte stężenie tlenku węgla w powietrzu, otworzono okna celem przewietrzenia mieszkań. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar nieużytków rolnych w miejscowości Kraski Dolne

17 marca. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze nieużytków rolnych w miejscowości Kraski Dolne. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu , co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież