Pierwsza Dama w Sobolewie

Opublikowano: 16 marzec 2019, 09:29 Kategoria Aktualności
sobolewprzedszkoleagata kornhauser-dudaprezydent

Wyjątkowy gość odwiedził wczoraj Publiczne Przedszkole im. Jasia i Małgosi w Sobolewie. Do maluchów przyjechała Agata Kornhauser-Duda.

Pięciolatki z Sobolewa przygotowały widowisko, na które zaprosiły Pierwszą Damę. W wielobarwnych strojach i pięknej scenografii przedstawiły historię swoich bajkowych patronów. - Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych artystycznych talentów, zarówno recytatorskich, jak i wokalnych oraz tanecznych - chwaliła maluchy w Sobolewie Agata Kornhauser-Duda. Małżonka Prezydenta doceniła wielkie zaangażowanie dzieci w przygotowanie przedstawienia. - Wysiłek się opłacał, bo efekt końcowy jest naprawdę imponujący - powiedziała.

Placówka realizuje wiele różnorodnych projektów, w tym rozwijających w podopiecznych talenty artystyczne, uczących zasad bezpieczeństwa, zachęcających do czytania książek oraz promujących zdrowe odżywianie. - Na szczególne słowa uznania i podziękowania zasługuje Państwa zaangażowanie w kształtowanie wśród najmłodszych postaw obywatelskich i patriotycznych - mówiła Małżonka Prezydenta, zwracając się do opiekunów. -  Dziękuję za to, że realizują Państwo program patriotyczny, dzięki któremu dzieci dowiadują o najważniejszych wydarzeniach z historii Polski, o naszych narodowych bohaterach, poznają pieśni patriotyczne, a także uczą się narodowych symboli - wyjaśniła. Pierwsza Dama podkreśliła, że pokazywanie przedszkolakom postaw obywatelskich kształtuje w nich „pozytywny obraz naszej ojczyzny, tak by w przyszłości, w dorosłym życiu, stali się świadomymi swojej tożsamości narodowej obywatelami, by dbali o kraj i działali na rzecz wspólnego dobra”.

Agata Kornhauser-Duda akcentowała radość z włączenia się placówki w niedawne świętowanie odzyskania niepodległości. - Bardzo nam z mężem zależało, by obchody tej tak ważnej dla Polaków rocznicy miały nie tylko centralny charakter, ale by każdy z obywateli znalazł swój własny, najbardziej odpowiadający mu sposób, żeby wyrazić radość z tego, że żyjemy w wolnej, niepodległej i suwerennej Polsce – powiedziała.

W jednej z przedszkolnych grup Pierwsza Dama przeczytała wiersz „Na Straganie”, a trzy i czterolatki wesoło rozpoznawały na ilustracjach bohaterów utworu Jana Brzechwy. Następnie Małżonka Prezydenta dołączyła do warsztatów kulinarnych, gdzie powstał wyjątkowy podwieczorek: ludziki o koperkowych włosach, uśmiechach z papryki i spodniach z żółtego sera. W żłobku zaś odwiedziła najmłodszych podopiecznych. - Dzieci mają tutaj najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju - powiedziała Pierwsza Dama, gratulując jednocześnie władzom ośrodka nowego obiektu, „który zważywszy na długą i bogatą historię przedszkola w Sobolewie jako placówki oświatowej, łączy teraz tradycję z nowoczesnością”.

źródło: prezydent.pl

zdjęcia: Grzegorz Jakubowski, KPRP

Komentarze  

-4 #5 nauczycielebedok 2019-03-18 10:08
Jak wam tak źle w tej oświacie to się zwolnijcie i idźcie pracować tam gdzie waszym zdaniem jest lepiej. Wielu młodych wykształconych pedagogów bardzo chętnie przyjdzie na wasze miejsca ale wielu z was nawet na emeryturę nie chce odejść żeby zrobić miejsce młodym.
Cytować
-3 #4 komu potrzebny strajk?rodzic 2019-03-18 09:04
Cytuję Michał:
https://wiadomosci.wp.pl/ojciec-prezydenta-popiera-postulaty-nauczycieli-6360362674915457a

Prof. Jan Tadeusz Duda, wykładowca akademicki, ojciec prezydenta, poparł postulaty nauczycieli. - Nauczyciele wypełniają swoją pracę z dużym poświęceniem. Mają poczucie służby i należą im się godne zarobki - podkreśla profesor.W tym samym artykule czytamy:
- Strajk to nie wszystko. Mamy w ręku potężny oręż, jakim jest promocja uczniów. Jeśli go wykorzystamy, to edukacji grozi kompletny kataklizm - stwierdził prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. I wywołał burzę. Na słowa Broniarza ostro zareagowali wicemarszałkowi e: Beata Mazurek i Ryszard Terlecki.

"Wypowiedzi Broniarza, szefa ZNP, są skandalem i grą polityczną. Zapowiedź sparaliżowania systemu oświaty oraz próba wykorzystania dzieci, młodzieży oraz rodziców jest absolutnie niedopuszczalna . Powinien się z tego natychmiast wycofać i przeprosić uczniów i rodziców" - napisała w sobotę późnym wieczorem na Twitterze rzecznik PiS Beata Mazurek.

Swoje trzy grosze dołożył szef klubu PiS Ryszard Terlecki, który stwierdził: "Nauczyciele po zaborach odbudowywali Polskę, w czasie okupacji prowadzili tajne nauczanie, a po wojnie bronili młodzież przed komunizmem. Teraz Broniarz i część ZNP, wysługując się opozycji, nawołują do wysadzenia w powietrze polskiej szkoły. Czy nauczyciele na to pozwolą?".

Gdzie w tym wszystkim chodzi o dobro nauczycieli, bo już na pewno nie o dobro uczniów.
Cytować
+6 #3 Maniana AdrianaMichał 2019-03-17 23:48
https://wiadomosci.wp.pl/ojciec-prezydenta-popiera-postulaty-nauczycieli-6360362674915457a

Prof. Jan Tadeusz Duda, wykładowca akademicki, ojciec prezydenta, poparł postulaty nauczycieli. - Nauczyciele wypełniają swoją pracę z dużym poświęceniem. Mają poczucie służby i należą im się godne zarobki - podkreśla profesor.
Cytować
-8 #2 powołanienauczyciel 2019-03-17 20:12
Cytuję Agata:
Ciekawe, czy Pierwsza Dama zabrała głos jako nauczycielka.Czy zainteresowała się zarobkami nauczycieli i ewentualnymi strajkami? Czy jak dotychczas milczy na wszystkie ważne społecznie problemy? Fajnie, że po raz kolejny pokazała, że potrafi czytać przedszkolakom. Czy tylko taka jest rola Pierwszej Damy?


Uważam że przedszkole to nie jest miejsce na dyskusje o zarobkach, strajku i podwyżkach. Tym bardziej, ze Pierwsza Dama przybyła tam jako gość. Po drugie jaki widzisz sens takich dyskusji? Sądzisz, że Pierwsza Dama nie wie ile zarabiają nauczyciele? Co ona może zrobić, żeby to zmienić? Mówią, że zawód nauczyciela to powołanie i ludzie nie idą tam dla pieniędzy. Decydując się na taki wybór życiowy każdy nauczyciel zdawał sobie sprawę z wysokości wynagrodzenia więc nie powinien być rozczarowany jego wysokością, przecież mógł iść do pracy tam, gdzie więcej mu zapłacą. Wygląda mi to na zwykłe bicie piany i mowę nienawiści.
Cytować
+5 #1 NauczycielkaAgata 2019-03-17 12:43
Ciekawe, czy Pierwsza Dama zabrała głos jako nauczycielka.Cz y zainteresowała się zarobkami nauczycieli i ewentualnymi strajkami? Czy jak dotychczas milczy na wszystkie ważne społecznie problemy? Fajnie, że po raz kolejny pokazała, że potrafi czytać przedszkolakom. Czy tylko taka jest rola Pierwszej Damy?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież