Przetarg za drogi, ale będzie nowy rynek w Parysowie

Opublikowano: 15 marzec 2019, 11:15 Kategoria Aktualności

Upłynął termin składania ofert w przetargu na modernizację rynku w Parysowie. Zgłosiło się czterech potencjalnych wykonawców, ale… najniższa kwota realizacji zadania przewyższa zakładany przez gminę budżet o blisko 450 tys. zł. Inwestycja jednak będzie realizowana, bo radni zdecydowali o dołożeniu na ten cel dodatkowych funduszy.

Pierwszy etap zadania ma zostać zrealizowany jeszcze w tym roku, a cała inwestycja zakończona w listopadzie przyszłego roku. Gmina Parysów otrzymała 500 tys. zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na przebudowę zabytkowego rynku w centrum miejscowości. Gmina ogłosiła przetarg, który miał wyłonić wykonawcę zadania. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na stworzeniu dwóch przestrzeni funkcjonalnych – głównego placu usytuowanego naprzeciwko kościoła oraz części ,,technicznej” – parkingowej po wschodniej stronie placu,  wykonaniu kanalizacji deszczowej, budowie oświetlenia placu, montażu małej architektury.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich ma się zakończyć 20 grudnia bieżącego roku. Obejmuje on południową część rynku do bramy kościoła. W zakres robót wchodzi wymiana nawierzchni ulicy po południowej stronie placu, przebudowę płyty głównej placu, budowę i wymianę nawierzchni chodników, oświetlenie posadzkowe i parkowe, mała architektura, gazony, zielona ładowarka. Etap II, którego termin realizacji to 30 listopada 2020 r., obejmuje wschodnią, zachodnią i północną część rynku. W tym etapie realizacji zadania mają zostać wybudowane parkingi, oświetlenie, kanalizacja deszczowa, przebudowa chodników.

Swoje oferty w przetargu złożyły 4 firmy – dwie z terenu powiatu garwolińskiego i dwóch wykonawców spoza naszego regionu. Najdroższa oferta warszawskiego wykonawcy opiewała na blisko 4 mln zł, najniższa – firmy z Józefowa – to kwota 2 mln 943 tys. zł. Gmina przeznaczyła na realizację tego zadania 2,5 mln zł. Brakujące środki pojawiły się jednak w budżecie po wczorajszej sesji rady gminy. Na wniosek wójt Bożeny Kwiatkowskiej, radni przegłosowali zmiany. - Ziszczą się marzenia o zmodernizowanym rynku w Parysowie - przyznaje w rozmowie z nami wójt.

łk

fot. Google Street View

Komentarze  

+1 #1 kaziukiDek 2019-03-17 07:25
Bożena tylko bez kaziuków.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież