reklama

Ewakuacja starostwa po pożarze w garażu [wideo]

Opublikowano: 12 marzec 2019, 18:20 Kategoria Aktualności
starostwopożarstraż pożarnagarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Pracownik ochrony Starostwa Powiatowego w Garwolinie został poszkodowany w pożarze samochodu, do którego doszło w podziemiach urzędu. Z budynku ewakuowano ponad 100 pracowników i petentów.

Dzisiaj o godz. 15.30 system monitoringu pożarowego garwolińskiego starostwa wykrył zagrożenie w podziemiach budynku. Jak się okazało doszło tam do pożaru samochodu. Zagrożenie potwierdził pracownik ochrony. Na miejscu, po sześciu minutach, pojawiły się pierwsze strażackie zastępy. Chwilę później kolejne, w tym jednostki OSP z Garwolina i Woli Rębkowskiej. Szybko udaje się zlokalizować zagrożenie oraz pracownika ochrony, który podczas próby gaszenia pożaru zatruł się. W międzyczasie starosta zarządza ewakuację budynku. Starostwo w kilka minut opuszcza ponad 100 pracowników i petentów.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie oraz starostwo powiatowe. ? Ćwiczenia mają na celu sprawdzenie sprawności ewakuacji pracowników starostwa oraz zapoznanie strażaków z obiektem. Myślę, że warto, aby każdy ze strażaków zobaczył na własne oczy drogi ewakuacyjne takiego dużego budynku wyjaśnia - st. bryg. Krzysztof Tuszowski.

reklama


Ćwiczenia były organizowane po raz pierwszy w budynku oddanym do użytku w styczniu ubiegłego roku. - Dla mnie, jako zarządzającego budynkiem, ważne jest, aby przyjrzeć się reakcji pracowników i petentów na taką sytuację. To była także okazja do sprawdzenia procedur przewidzianych na wypadek pożaru i ewakuacji ? mówi starosta Mirosław Walicki. Jak dodaje, wszystkie systemy przeciwpożarowego w nowym budynku starostwa zadziałały prawidłowo.

Jutro i w czwartek strażacy ponownie pojawią się w budynku przy ul. Mazowieckiej, aby przyjrzeć się obiektowi. Nie będzie zarządzana ewakuacja.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama