Ewakuacja starostwa po pożarze w garażu [wideo]

Opublikowano: 12 marzec 2019, 18:20 Kategoria Aktualności
starostwopożarstraż pożarnagarwolin

Pracownik ochrony Starostwa Powiatowego w Garwolinie został poszkodowany w pożarze samochodu, do którego doszło w podziemiach urzędu. Z budynku ewakuowano ponad 100 pracowników i petentów.

Dzisiaj o godz. 15.30 system monitoringu pożarowego garwolińskiego starostwa wykrył zagrożenie w podziemiach budynku. Jak się okazało doszło tam do pożaru samochodu. Zagrożenie potwierdził pracownik ochrony. Na miejscu, po sześciu minutach, pojawiły się pierwsze strażackie zastępy. Chwilę później kolejne, w tym jednostki OSP z Garwolina i Woli Rębkowskiej. Szybko udaje się zlokalizować zagrożenie oraz pracownika ochrony, który podczas próby gaszenia pożaru zatruł się. W międzyczasie starosta zarządza ewakuację budynku. Starostwo w kilka minut opuszcza ponad 100 pracowników i petentów.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie oraz starostwo powiatowe. – Ćwiczenia mają na celu sprawdzenie sprawności ewakuacji pracowników starostwa oraz zapoznanie strażaków z obiektem. Myślę, że warto, aby każdy ze strażaków zobaczył na własne oczy drogi ewakuacyjne takiego dużego budynku wyjaśnia - st. bryg. Krzysztof Tuszowski.

Ćwiczenia były organizowane po raz pierwszy w budynku oddanym do użytku w styczniu ubiegłego roku. - Dla mnie, jako zarządzającego budynkiem, ważne jest, aby przyjrzeć się reakcji pracowników i petentów na taką sytuację. To była także okazja do sprawdzenia procedur przewidzianych na wypadek pożaru i ewakuacji – mówi starosta Mirosław Walicki. Jak dodaje, wszystkie systemy przeciwpożarowego w nowym budynku starostwa zadziałały prawidłowo.

Jutro i w czwartek strażacy ponownie pojawią się w budynku przy ul. Mazowieckiej, aby przyjrzeć się obiektowi. Nie będzie zarządzana ewakuacja.

Łukasz Korycki

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

czmrcozek podpis