Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 12 marzec 2019, 08:50 Kategoria Aktualności
kronika strażackaPSP Garwolinstraż

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 04 do 10 marc.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Józefowie.

4 marca. Przed godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Józefowie, w którym uczestniczył ciągnik siodłowy marki DAF z naczepą. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem zastępów straży i nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przepompowaniu oleju napędowego do zbiorników oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyło pięć zastępów PSP oraz dwa zastępy OSP.

W trakcie prowadzonych działań około 100 metrów od miejsca zdarzenia, do rowu zjechał inny samochód ciężarowy marki MAN z naczepą. Kierujący opuścił pojazd samodzielnie i nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Kot na drzewie na Alei Legionów w Garwolinie

4 marca. Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o kocie znajdującym się na drzewie na Alei Legionów w Garwolinie. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawieniu podnośnika hydraulicznego w celu zdjęcia kota z drzewa. Akcja trwała blisko jedną godzinę.

Pożar pomieszczenia na drewno na ul. Nadwodnej w Borowiu

5 marca. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze pomieszczenia na drewno na ul. Nadwodnej w Borowiu. Działania zastępów straży polegały na podaniu dwóch prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Tlenek węgla w budynku wielorodzinnym przy ul. Żwirki i Wigury w Garwolinie

5 marca. Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o prawdopodobnym wystąpieniu tlenku węgla w budynku wielorodzinnym przy ul. Żwirki i Wigury w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu przy pomocy detektora wielogazowego pomiarów oraz ewakuacji osób przebywających w budynku. Ze względu na wykrycie obecności tlenku węgla w powietrzu, otworzono okna celem przewietrzenia mieszkań, a pracownicy pogotowia gazowego zakręcili dopływ gazu do budynku. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP.

Wypalanie odpadów na ul. Przemysłowej w Woli Rębkowskiej

7 marca. Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o wypalaniu odpadów na ul. Przemysłowej w Woli Rębkowskiej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar samochodu osobowego na ul. Targowej w Garwolinie

8 marca. Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze komory silnika samochodu osobowego marki Seat, który znajdował się na parkingu pod supermarketem. Działania zastępu straży polegały na podaniu jednego prądu piany gaśniczej, odłączeniu akumulatora oraz zakręceniu zaworu LPG w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Księcia Janusza I w Garwolinie

9 marca. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Księcia Janusza I w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Golf oraz Volkswagen Transporter. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Maciejowicach

9 marca. Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego przy ul. Przewozińskiej w Maciejowicach. Działania zastępów straży polegały na podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego, usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina oraz wykonaniu pomiarów temperatury komina przy użyciu kamery termowizyjnej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożary traw

Ponadto minionym tygodniu doszło do piętnastu pożarów traw, które miały miejsce w Trąbkach, Izdebniku, Skurczy, Ostrowie, Niesadnej, Oblinie, Łucznicy, Lipówkach, Łaskarzewie, w Antoniówce Świerżowskiej (dwukrotnie), Wygodzie, Poschle, Jaźwinach i Woli Starogrodzkiej. We wszystkich przypadkach działania zastępów straży polegały na gaszeniu pożaru z użyciem tłumic lub podaniu prądów wody.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież