Skutki pierwszej w roku burzy w powiecie

Opublikowano: 11 marzec 2019, 14:13 Kategoria Aktualności
burzaenergetykastraż pożarnawichura

18 interwencji strażaków i 32 wyłączenia linii energetycznych – to bilans pierwszej w tym roku burzy, która przeszła nad powiatem garwolińskim, niosąc za sobą silne podmuchy wiatru.

9 i 10 marca na terenie powiatu odnotowano 18 interwencji związanych z usuwaniem skutków gwałtownych zjawisk atmosferycznych. - W większości przypadków dotyczyły one usuwania drzew z dróg lub chodników. Ponadto w Sobolewie, Łaskarzewie, Zwoli oraz Garwolinie doszło do uszkodzenia linii energetycznych, a w Garwolinie oraz w Parysowie odnotowano drobne uszkodzenia elementów dachów na budynkach – informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Porywisty wiatr zrywał linie energetyczne niemal w każdej gminie powiatu. Jak informuje Katarzyna Burda-Mazurek z PGE Dystrybucja SA, odnotowano 32 wyłączenia linii energetycznych średniego napięcia. - Z tego na terenie Posterunku Garwolin wyłączony były linie Sobolew-Gończyce, Pilawa-Sobienie, Pilawa-Miętne, Wilga, Garwolin-Budzeń, Sobolew-Maciejowice, Garwolin- Żabieniec. Naprawy poszczególnych uszkodzeń trwały od jednej do kilku godzin. Po załączeniu linii średniego napięcia, ekipy elektromonterów mogą zajmować się uszkodzeniami na niskim napięciu i wówczas dopiero reagują na zgłoszenia indywidualnych odbiorców – relacjonuje.  

Jak dodaje, rejon odebrał bardzo dużo, bo prawie 800, zgłoszeń telefonicznych. W „zwykły dzień”, zgłoszeń jest  kilkanaście.

łk

fot. OSP Sobolew – powalone drzewo w Sobolewie

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież