Przy obwodnicy będzie ciemno

Opublikowano: 30 listopad 2011, 08:18 Kategoria Aktualności
sesjagarwolin

Nie tylko o podatkach debatowano podczas poniedziałkowej sesji rady miasta. Była też mowa o oświetleniu przy obwodnicy czy sposobach propagowania trzeźwości.

O pięć tysięcy złotych mniej na zorganizowanie stoiska podczas Dni Garwolina i dożynek znajdzie się w budżecie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2012 rok. – Nie uważam, że na takich imprezach się propaguje życie w trzeźwości – twierdził Marek Janiec, przewodniczący rady miasta.

- Dobry zwyczajem, praktykowanym od lat, jest nie zmienianie programu w stosunku do propozycji – uważał z kolei radny Marek Łagowski. Ostatecznie pięć tysięcy złotych z organizacji wspomnianego stoiska przeniesiono na działalność świetlic środowiskowych w ramach tego samego programu.

Wrócił także temat oświetlenia obwodnicy. Radny Krzysztof Mianowski pytał, kiedy lampy przy S17 będą świeciły. – Początkowa propozycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dotyczyła przekazania miastu całości oświetlenia, razem z tym na terenie gminy. Sprawa się przeciąga. Nie ma reakcji na nasze pismo o rozdzieleniu tych oświetleń. Nie przewiduję płacenia za to oświetlenie – odpowiadał burmistrz Tadeusz Mikulski.

W sprawach różnych radny Łagowski dziękował burmistrzowi. Za co? – Za przychylenie się do mojego wniosku o poprawę stanu wiat przystankowych na osiedlu Stacyjna – mówił przewodniczący klubu Teraz Garwolin.

W końcowej części sesji głos zabrał poseł Grzegorz Woźniak. Zapewniał o współpracy z miejskim samorządem. Zapowiedział jednocześnie rychłe otwarcie biura poselskiego w Garwolinie. Podkreślił, że zamierza być dwa razy w roku na sesjach rad miasta i gmin w powiecie.

łk

Komentarze  

+1 #6 Nire trafikonio 2011-11-30 21:30
Człowiek za tym wszystkim, wiem ,że jak kiedyś włączano w cenę paliwa podatek drogowy motywowano to tym ,że gminy nie przeznaczają tych pieniędzy na remonty dróg tylko przeznaczają je na konsumpcję ,a teraz widocznie znaleźli się inni "konsumenci"Poz drawiam!!!!koni o
Cytować
+3 #5 Ktoś wie?Jerzy 2011-11-30 19:24
Niestety akcyza od paliw w całości pobierana od kierowców i zasila budżet państwa, a nie budżety samorządowców. Co więcej tylko jej część max. 1/3 przeznaczana jest na budowę i utrzymanie dróg- ale krajowych. Dlatego kierowcy mylą ten fakt, że jest ona przeznaczana na drogi samorządowe tj. gminne, miejskie, powiatowe, wojewódzkie. Pozostała część zasila budżet państwa, a ten pokrywa wydatki m.in. : oświata, służba zdrowia, itd.
Cytować
0 #4 Dokladnie !!!konio 2011-11-30 16:58
Pozdrawiam !!!!konio
Cytować
+3 #3 GDDKIAŻabol 2011-11-30 15:23
- najlepiej w ogóle, żeby za oświetlenie głównych gróg krajowych płaciła bezpośrednio ta instytucja (czy to w mieście czy na wsiach).
Cytować
0 #2 Może i masz racjękonio 2011-11-30 15:02
Ale za co płacimy w cenie paliwa akcyzy ,parapodatek drogowy i inne duperele ,wydaje mi się ,że to państwo które ściąga te characze od kierowców jest gwarantem bezpieczeństwa na drogach jakie kwoty z tego tytułu i czy w ogóle ,są przekazywane samorządom ,ktoś wie? Pozdrawiam!!!!k onio
Cytować
0 #1 Przynajmniej coś się wyjaśniłoŻabol 2011-11-30 11:38
Miasto nie chce płacić i prawidłowo. Niech się teraz zainteresują radni gminy Garwolin z p. Łysiakiem na czele (zwłaszcza r. z Sulbin) czy by przypadkiem to gmina nie mogła za to zapłacić. Jak pętla i rondo może być bez oświetlenia?!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież