Zarząd PKS odwołany. Nowe władz liczą na wsparcie rządu

Opublikowano: 01 marzec 2019, 10:40 Kategoria Aktualności
pksgarwolinstarostwo

Rada Nadzorcza PKS w Garwolinie, po analizie dokumentów przedsiębiorstwa, podjęła decyzję o odwołaniu zarządu, w tym prezesa Tadeusza Kowalczyka.

W grudniu zmieniła się RN PKS w Garwolinie. W jej skład weszli Krzysztof Zając, Dariusz Makulec i Marek Wójcicki. Po dwóch miesiącach organ spółki zdecydował o odwołaniu zarządu PKS, w tym prezesa Tadeusza Kowalczyka.

- Nowa Rada Nadzorcza, po zapoznaniu się z bieżącymi dokumentami spółki, uznała, że będzie to najlepsze wyjście w obecnym stanie spółki – wyjaśnia starosta powiatu Mirosław Walicki. Do czasu wyłonienia nowego prezesa PKS w drodze konkursu, obowiązki prezesa będzie pełnić Kamila Makulec.

Władze powiatu szansy na odbudowanie lokalnego przewoźnika dostrzegają nie tylko w nowych władzach. Starosta duże nadzieje wiążę z ogłoszonym przez rząd programem przywracania połączeń lokalnych. – Będziemy mogli skutecznie sięgać po rządowe pieniądze dopiero po unormowaniu bieżącej sytuacji spółki – dodaje.

łk

fot. arch.

Komentarze  

+3 #9 frajdamega 2019-03-15 18:12
a dzisiaj zasłużony jelcz t-120 wjeżdża ok 15.30 do stolicy budząc zasłużony szacunek. Jeszcze jedzie... toż 90 % taboru powinno jeździć na żółtych tablicach... no i inne żółte rzeczy są ....
Cytować
+4 #8 PędzimyWojtek63 2019-03-14 18:29
Pędzi i pędzi Autosan z Warszawy do Garwolina.
Pędzi już siedemdziesiąt minut,
i kierowca już w wielkim stresie
gdzie ten spadek ( za Kołbielą) się zaczyna co tyle oszczędności niesie ?
Gazu muszę dociskać, paliwa więcej pobierać
55 na godzinę – to musi każdemu doskwierać.
I ogrzewanie okrutne zwiększa zużycie paliwa,
A przecież już niedługo będą na polach żniwa.
Co wleję do Ursusa,
Jak mój H-10 (Autosan) kochany wykaże, że mniej niż trzeba spalamy ?
Przecież nie przeleję paliwa z AirForce prezydenta Obamy.
Pędzę więc teraz ,, na luzie’’ (bo z górki) 56 na godzinę.
Mając w głowie jedną myśl:
PSL i chłopska klika nie da zginąć rolnikowi (nawet za kierownicą Autosana z PKS Garwolin) , Wspomoże jego i jego rodzinę.

,,Pędzimy’’ więc wszyscy od iluś tam lat
w tym starym, śmierdzącym Autosanie.
Pytanie brzmi: na którym kilometrze łapie Was na wymiotowanie ?

p.s.
Po za tym zdjęcie Jelcza- Berlieta bezcenne.
Cytować
0 #7 PrezesAntoni 2019-03-13 21:48
Cytuję Wacław:
Zamknąć firmę, ludzi zwolnić, majątek wyprzedać. Zamiast ładować kasę w prezesów, zarząd, wykupić kursy u przewoźników prywatnych. Nagle okazałoby się że można robić to samo, ale za 30% dotychczasowych kosztów. Ale tego nikt nie zrobi, bo to ciepłe gniazdko jest i tylko pisklęta się zmieniają. Po dobrej zmianie jeszcze lepsza nastanie.

Wszystkich nieświadomych informuję ... Prezesowi w PKS nie przysługuje obecnie żadna odprawa, żadne okresy wypowiedzenia.. z dnia na dzień kopa w d... i już. Za marną kasę. A koszty to robią te wszystkie organy, organizacje i przepisy, których normalnie w prywatnej firmie nie ma, bo niechby próbował ktoś dyktować właścicielowi-p rezesowi co ma robić.. szkoda gadać.
Cytować
+4 #6 Zamknąć ten cyrk.Wacław 2019-03-13 18:04
Zamknąć firmę, ludzi zwolnić, majątek wyprzedać. Zamiast ładować kasę w prezesów, zarząd, wykupić kursy u przewoźników prywatnych. Nagle okazałoby się że można robić to samo, ale za 30% dotychczasowych kosztów. Ale tego nikt nie zrobi, bo to ciepłe gniazdko jest i tylko pisklęta się zmieniają. Po dobrej zmianie jeszcze lepsza nastanie.
Cytować
0 #5 PrezesAntoni 2019-03-12 16:40
A już myślałem, że władzom Garwolina zależy na tej firmie. No ale władze się zmieniły... i z pianą na ustach i ogniem nienawiści w oczach zaczęły zmieniać to co było przed... Nikt ze mną nawet nie porozmawiał po partnersku tylko od razu rozliczanie.. za co? Widać było po pytaniach, że głównie informację dostarczała konkurencja i inni niedobrzy ludzie, skostniali w swoim bycie. Szkoda gadać...a można byłoby jeszcze powalczyć bo zaczęło wychodzić , przychody zaczęły rosnąć ale to było nie w smak tubylcom, zwłaszcza konkurencji. Przyszedł taki obcy i coś zaczął inaczej. A tak dobrze się działo, jeszcze chwila i Wołoszka byłby głównym sponsorem na rynku powiatu. I będzie wkrótce... Prezes PKS-u jeździł własnym autem a czym jeździ Wołoszka? widać, że można zarobić na publicznym transporcie, co cały czas podkreślałem ...
Cytować
+17 #4 Do kuferkaJurek 2019-03-11 12:00
Aby dać szansę na funkcjonowanie firmie należy rozpocząć od spraw prostych. Ogarnięcia zdewastowanego w części dworca PKS, zmiany prędkości technicznej autobusów, rozebranie kierowców ze sfilcowanych sweterków i schowanie ich do kuferków, by można potomnym ongiś pokazać, jak to pradziadek jeździł zaniedbany autokarem w garwolińskim pekaesie.
Cytować
+19 #3 YouMe 2019-03-03 18:00
Tu trzeba przedsiebiorcy
PRZEDSIEBIORCY a nie polityka.
To ma dzialac jak firma przynosci zyski a nie tylko dobrze wygladac.
Cytować
+19 #2 Nowe idzie, stare wracaAugustynka 2019-03-01 23:42
Powtórka z rozrywki. TKM. Trzech muszkieterów. Jaka ewolucja u mecenasa Makulca?. Od lewicy, do prawicy?
Pani Stanisława dopiero jest zadziwiona i zasmucona, jako matka chrzestna p. mecenasa.
Cytować
+4 #1 zapuszczam pekaesyMarley 2019-03-01 16:54
Stawiam już dziś moje przyszłe pekaesy, że konkurs na nowego (a raczej nową) prezes będzie napisany tak, że aktualna p.o. prezesa nie będzie mogła go przegrać. Zbieżność nazwisk z nowej prezes i członka RN przypadkowa? Nie sądzę... Jeśli przegram zakład, to zgolę pekaesy. Do zera.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież