Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 12 luty 2019, 07:37 Kategoria Aktualności
kronika strażackaPSP Garwolinstraż

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 4 do 10 lutego.

 

Zdarzenie drogowe w Miętnem

4 lutego. Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Miętnem, gdzie samochód osobowy marki Cadillac zjechał z drogi i znalazł się w pozycji na dachu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Tlenek węgla w budynku mieszkalnym przy ul. Polikowskiej w Maciejowicach

5 lutego. Po godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o prawdopodobnym zatruciu tlenkiem węgla w budynku mieszkalnym przy ul. Polikowskiej w Maciejowicach. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych dokonali pomiarów na obecność tlenku węgla w budynku przy użyciu detektora wielogazowego. Nie wykryto obecności czadu w powietrzu. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Kościuszki w Łaskarzewie

6 lutego. Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Kościuszki w Łaskarzewie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Audi i Opel Corsa. Pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Pomoc Policji w poszukiwaniach osoby zaginionej w Sulbinach

7 lutego. Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie o przyjętym przez Policję zgłoszeniu zaginięcia osoby w Sulbinach. Strażacy włączyli się w przeszukiwanie terenu wokół miejscowości. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze Policji odnaleźli ciało mężczyzny na terenie pobliskich stawów. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

7 lutego. Po godz. 12 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane na ul. Książęcą w Parysowie, gdzie strażacy zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca LPR. Działania zastępów straży trwały ponad jedną godzinę.

Zdarzenie drogowe w Maciejowicach

8 lutego. Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Maciejowicach, gdzie samochód osobowy marki Peugeot zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz zakręceniu zaworu LPG. Następnie przeszukano teren w pobliżu miejsca zdarzenia w celu odnalezienia kierującego pojazdem. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Tlenek węgla w budynku mieszkalnym przy ul. Kwiatowej w Garwolinie

8 lutego. Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o prawdopodobnym zatruciu tlenkiem węgla w budynku mieszkalnym przy ul. Kwiatowej w Garwolinie. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych dokonali pomiarów na obecność tlenku węgla oraz ewakuowali wszystkie osoby przebywające w budynku. Następnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto przewietrzono pomieszczenia. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Chotyni

9 lutego. Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Chotyni, w którym uczestniczył samochód dostawczy marki Opel Vivaro oraz samochód osobowy marki Toyota Corolla. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do mężczyzny kierującego samochodem osobowym i ewakuowali go z pojazdu. Pomocy medycznej wszystkim osobom poszkodowanym udzieliły zespoły ratownictwa medycznego. Ponadto strażacy dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Lipówkach

9 lutego. Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Lipówkach, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Skoda Fabia oraz Peugeot. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, a następnie przekazali je przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar samochodu osobowego w miejscowości Słup Drugi

9 lutego. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że na posesji w miejscowości Słup Drugi doszło do pożaru samochodu osobowego marki Peugeot Partner. Właściciel wyprowadził pojazd z garażu, a następnie ugasił pożar komory silnika za pomocą wody. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz zakręceniu zaworu gazu w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Gąsowie

9 lutego. Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Gąsowie, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Volkswagen Caddy. Pomocy medycznej trzem osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Uśniaki

9 lutego. Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Uśniaki. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego oraz usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Polewiczu

10 lutego. Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Polewiczu, gdzie samochód osobowy marki Peugeot zjechał z drogi i zatrzymał się w przydrożnym rowie, w pozycji na dachu. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz zakręceniu zaworu LPG. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

KP PSP

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież