Żłobek w Miastkowie strzałem w dziesiątkę

Opublikowano: 11 luty 2019, 07:44 Kategoria Aktualności
miastków kościelnyżłobek

Od dwóch tygodni w Miastkowie Kościelnym działa publiczny żłobek. Przez dwa lata rodzice za opiekę nad dziećmi nie zapłacą ani złotówki.

Zgodnie z przewidywaniami nie było problemu z rekrutacją do miastkowskiego żłobka. – Mieliśmy 25 podań. Do urzędu dzwonili także rodzice dzieci spoza naszej gminy, z pytaniem czy mogą posłać tu dzieci. Żłobek jest jednak przeznaczony jedynie dla dzieci z terenu gminy Miastków Kościelny – wyjaśnia wójt Jerzy Jaroń.

16 dzieci od dwóch tygodni ma zapewnioną opiekę w godzinach 7-17. Gmina zatrudniła cztery opiekunki żłobka oraz osobę do obsługi. – Posiłki dowożone są z kuchni szkoły w Miastkowie. Do tego celu kupiliśmy samochód dostawczy – uzupełnia wójt.

Przez dwa lata rodzice za opiekę nad dziećmi nie zapłacą ani złotówki. Na prace budowlane, w budynku przy ul. Rynek oraz funkcjonowanie żłobka gmina pozyskała z funduszy zewnętrznych 545 tys. zł. Całkowita wartość zadania to 840 tys. zł.

łk

 

Komentarze  

0 #1 kto to piszeJerzy 2019-02-12 11:38
kto pisze te pochwalne artykuły dla Miastkowa :)?
Zobaczcie z jakiego programu jest dofinansowanie a potem spójrzcie na listę - status rodzica dzieci które dostały się do żłobka :)
Rozumiem że ci ze statusem "bezrobotny" zaktywizują się zawodowo po zakończeniu macierzyńskiego /wychowawczego i byli aktywni zawodowo przed macierzyńskim wychowawczym... jeśli nie to Ci którzy pracują płacą za tych bezrobotnych którzy nawet nie myślą o pracy i ci pracujący nie mają miejsca w żłobku a bezroboti tak...poza tym budżet i finansowanie w gminie jest naciagnięte do granic wytrzymałości i w wizji ujemnego przyrostu w gminie wygląda tragicznie - ale kogo to obchodzi
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież