Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 05 luty 2019, 07:37 Kategoria Aktualności
kronika strażackaPSP Garwolinstraż

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 28 stycznia do 03 lutego.

Zdarzenie drogowe na ul. Staszica w Garwolinie

28 stycznia. Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Staszica w Garwolinie, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe. Kierujący nie wymagali udzielenia pomocy medycznej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Podłożony ładunek wybuchowy w supermarkecie na ul. Kościuszki w Garwolinie

30 stycznia. Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o prawdopodobnym podłożeniu ładunku wybuchowego w supermarkecie na ul. Kościuszki w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podczas działań prowadzonych przez Policję. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar w hali produkcyjnej na ul. Topolowej w Woli Rębkowskiej

30 stycznia. Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze w hali produkcyjnej na ul. Topolowej w Woli Rębkowskiej. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy stwierdziły zadymienie w jednym z pomieszczeń wynikające ze zwarcia instalacji elektrycznej (oświetleniowej). Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu pomiarów kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym. Odłączono również zasilanie elektryczne w pomieszczeniu. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

Ulatniający się gaz w budynku mieszkalnym na ul. Garwolińskiej w Miętnem

31 stycznia. Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o ulatniającym się gazie ziemnym w budynku mieszkalnym na ul. Garwolińskiej w Miętnem. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu gazu ziemnego do budynku. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP. Pożar z systemu sygnalizacji pożarowej w zakładzie na ul. Przemysłowej w Pilawie
31 stycznia. Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o załączeniu systemu sygnalizacji pożarowej w zakładzie na ul. Przemysłowej w Pilawie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych dokonali pomiarów za pomocą detektora wielogazowego. Pomiary wykazały obecność gazów niebezpiecznych w jednym z pomieszczeń. Następnie pomieszczenie przewietrzono i dokonano kolejnych pomiarów, które nie wykazały gazów niebezpiecznych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Pies w rzece Wilga w Starym Podolu

1 lutego. O godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o załamaniu się lodu pod psem rasy Owczarek Niemiecki w ujściu rzeki Wilga w Starym Podolu. Działania zastępów straży polegały na ewakuowaniu psa przez ratownika zabezpieczonego w ubranie do pracy w wodzie za pomocą sań lodowych, przeniesieniu go w bezpieczne miejsce oraz przekazanie właścicielowi. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar pomieszczenia garażowego na ul. Niecałej w Łaskarzewie

3 lutego. Po godz. 2 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze pomieszczenia garażowego w budynku gospodarczym na ul. Niecałej w Łaskarzewie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w budynku, podaniu prądów wody oraz przeszukaniu pomieszczeń w celu wykluczenia osób postronnych w budynku. Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zalany budynek administracyjno-biurowy na ul. Kościuszki w Garwolinie

3 lutego. Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zalanym budynku administracyjno-biurowym na ul. Kościuszki w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego oraz zakręceniu głównego zaworu wody w budynku. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Potrącenie na przejściu dla pieszych na ul. Wyzwolenia w Pilawie

3 lutego. Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o potrąceniu na przejściu dla pieszych na ul. Wyzwolenia w Pilawie. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież