Przejechał po 18-latce, ale udawał świadka

Opublikowano: 24 styczeń 2019, 12:27 Kategoria Aktualności
policjapotrącenieSulbiny

Wychodzą na jaw kolejne okoliczności niedzielnego tragicznego wypadku na przejściu dla pieszych w Sulbinach. 63-latek, który przejechał po potrąconej wcześniej 18-latce, uciekł z miejsca zdarzenia, po czym wrócił i udawał świadka wypadku.

W niedzielny wieczór na oznakowanym przejściu dla pieszych w Sulbinach zginęła 18-letnia kobieta,którą potrącił 29-letni kierowca forda, a następnie przejechał po niej 63-letni mężczyzna.

- 63-latek odjechał za miejsce zdarzenia i powrócił jako świadek, nie przyznając się mundurowym do bezpośredniego udziału w wypadku. Już kolejnego dnia funkcjonariusze zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie kierującego, który wprowadził w błąd policjantów. W kolejnych dniach prokurator, na wniosek policjantów, wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 63-latka. Jeszcze tego samego dnia zapadła decyzja, że 3 najbliższe miesiące spędzi za kratami. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności - informuje Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie.

Dziś odbył się pogrzeb tragicznej zmarłej 18-letniej Patrycji, tegorocznej maturzystki Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie. Patrycję pożegnali najbliżsi, znajomi oraz cała społeczność szkolna. Nastolatka została pochowana na cmentarzu w Garwolinie.

KPP Garwolin/red.

Komentarze  

+1 #14 OBUZYZUZIA 2019-02-01 17:04
Dwóch winnych......
Cytować
+3 #13 syn też nie jest bez winyZenek 2019-01-26 14:28
Cytuję Ciekaw:
Ciekaw jestem czy nie składał zeznań. de facto broniąc syna... Falszywych lub nie.. To wykaże śledztwo.

Masz rację. Z drugiej strony syn musiał kryć ojca, bo raczej znał sytuację.
Cytować
+4 #12 Patologia ze wsi, a nie kierowcyM.B 2019-01-26 13:47
Wszyscy winni, ale nie kierowcy.
Polscy kierujący są c@?#!wi, wystarczy spojrzeć na porównanie z innymi krajami. Ciągła chęć szybkiej jazdy, agresja na drodze i jazda tak jakby się było jedynym uczestnikiem ruchu drogowego. Dosyć często widzę jak kierujący przyspieszają przed przejściem, by piesi nie zdążyli wejść na pasy (mimo, że mają zielone) przed wjechaniem pojazdu lub by ludzie po prostu uciekali z pasów.
W Polsce kary za przekraczanie prędkości i agresje na drodze powinny być naprawdę wysokie, może wtedy coś się ludzie nauczą, że ich jazda może doprowadzić do tragedii.
Cytować
0 #11 Dziwnewuj 2019-01-26 11:09
Czy przypadkiem prokurator nie jest powiązany rodzinnie z ofiarą wypadku ?
Cytować
0 #10 re:człowiek 2019-01-26 10:29
Cytuję Marek:
Nikt tu nie rzuca kamieniami. Zwracam uwagę na to, że nikt nie powinien być obojętny wokół tego, co poniektóre dzbany odwalają na drogach publicznych. Jazda po 160km/h w terenie zabudowanym, szaleństwo na zaśnieżonej drodze, czarnym lodzie, wyprzedzanie na wiadukcie, na zakręcie, przejściu dla pieszych, skrzyżowaniu, szybka jazda na letnich, łysych oponach, motocyklista teleportujacy się przez teren zabudowany z prędkością ponad 200km/h i wiele innych patologicznych zachowań TO NIE JEST NORMALNE!!
Jeśli niektórzy tego nie zrozumieją niebawem podobna tragedia będzie miała miejsce! Dlatego karać, karać i jeszcze raz dotkliwie karać i izolować takich nieodpowiedzialnych drogowych "zwierzaków" i narkomanów od normalnej części społeczeństwa.

Tak nie jest to normalne zachowanie na drodze. dlatego zamiast tak pisać, może zapisz się do "drogówki" i wtedy nieuniknione, że dzięki twojej pracy i staranności tych "piratów drogowych" będzie coraz mniej. Pisząc tylko pod takimi artykułami są tego małe szanse bo prawdopodobnie tacy ich nie czytają ...Tylko pamiętaj, że warto być po pierwsze samemu wzorowym kierowcą , wzorowym przechodniem, a nadto wzorowym człowiekiem! Najłatwiej jest oceniać i oczerniać innych, a nie widzieć własnych błędów! Dlatego jeszcze raz cię upominam abyś przestał oceniać ludzi, linczować i rzucać w nich kamieniami. Niestety to jest bardzo podłe zachowanie. Ktoś kiedyś mądrze powiedział: "Biada temu kto słowem i zachowaniem przyczynia się do upadku drugiego człowieka!" Uważasz, że jesteś bez winy? Uważaj na siebie!
Cytować
+9 #9 Karać przestępców drogowychMarek 2019-01-25 21:23
Nikt tu nie rzuca kamieniami. Zwracam uwagę na to, że nikt nie powinien być obojętny wokół tego, co poniektóre dzbany odwalają na drogach publicznych. Jazda po 160km/h w terenie zabudowanym, szaleństwo na zaśnieżonej drodze, czarnym lodzie, wyprzedzanie na wiadukcie, na zakręcie, przejściu dla pieszych, skrzyżowaniu, szybka jazda na letnich, łysych oponach, motocyklista teleportujacy się przez teren zabudowany z prędkością ponad 200km/h i wiele innych patologicznych zachowań TO NIE JEST NORMALNE!!
Jeśli niektórzy tego nie zrozumieją niebawem podobna tragedia będzie miała miejsce! Dlatego karać, karać i jeszcze raz dotkliwie karać i izolować takich nieodpowiedzial nych drogowych "zwierzaków" i narkomanów od normalnej części społeczeństwa.
Cytować
+2 #8 CISZEJ nad tą trumną...człowiek 2019-01-25 15:36
Cytuję Marek:
Tak sobie tłumacz, nie chcieli zabijać... Codziennie widuję znacznie przekraczających prędkość w terenie zabudowanym. To powiedz o czym myślą de....ile cisnąc gruza po 160km/h w terenie zabudowanym, a czasem nawet więcej!! O tym, że w miejscu się zatrzyma? Przestępca drogowy i nic więcej!!! O jakim wybaczaniu tu mowa? Do kamieniołomów, albo na Syberię, szybko włączy myślenie!!! Twoim tokiem myślenia wszyscy razem powinniśmy przeprosić sprawcę, za to, że sobie samochód uszkodził na "jakimś pieszym". Brak słów...


Wszyscy co powinniśmy to na pewno zamilknąć...wcz oraj odbył się pogrzeb Patrycji i padły tam słowa, że Rodzice Patrycji wybaczają sprawcom...potr afisz /potraficie to zrozumieć? Jeśli cokolwiek jeszcze zamierzasz napisać, to lepiej zamilcz, a jeśli jesteś osobą wierzącą , to lepiej się pomódl zamiast rzucać kamieniami...
Cytować
+5 #7 Miejsce przestępcy jest w wiezieniuMarek 2019-01-25 12:17
Tak sobie tłumacz, nie chcieli zabijać... Codziennie widuję znacznie przekraczającyc h prędkość w terenie zabudowanym. To powiedz o czym myślą de....ile cisnąc gruza po 160km/h w terenie zabudowanym, a czasem nawet więcej!! O tym, że w miejscu się zatrzyma? Przestępca drogowy i nic więcej!!! O jakim wybaczaniu tu mowa? Do kamieniołomów, albo na Syberię, szybko włączy myślenie!!! Twoim tokiem myślenia wszyscy razem powinniśmy przeprosić sprawcę, za to, że sobie samochód uszkodził na "jakimś pieszym". Brak słów...
Cytować
+2 #6 pasyrom 2019-01-25 12:03
co jakis czas na al legionow i ulicy lubelskiej dochodzi do potracen pieszych,jest szkola,przedszk ola moze powini zrobic na pasach muldy zwalniajace jak na ul mazowieckiej wlodaze powiatu sobie zrobili by czuc sie bezpieczniej.
Cytować
+2 #5 wybaczenieJurek 2019-01-24 23:12
Wybacza się czyn świadomie lub w afekcie popełniony. Z pewnością obaj kierowcy nie chcieli zabijać Patrycji. Najbardziej jednak podłym okazał się fakt ucieczki z miejsca wypadku i powrotu po odprowadzeniu pojazdu w miejsce garażowania. Taki czyn można wybaczyć dopiero po odbyciu kary. Dusza brudna jak u biblijnego Judasza. Tylko ciekawe przez ile lat ten brud się gromadził.
Cytować
+4 #4 FordJasio 2019-01-24 14:54
A co z tym kierowcą forda co potrącił pierwszy tą dziewczynę? Bo autor artykułu zapomniał dodać co się stało z głównym sprawcą zaistniałej sytuacji...
Cytować
+2 #3 JestemCiekaw 2019-01-24 14:39
Ciekaw jestem czy nie składał zeznań. de facto broniąc syna... Falszywych lub nie.. To wykaże śledztwo.
Cytować
-4 #2 !!!Marcin 2019-01-24 14:16
Po pierwsze, przejście nie jest wystarczająco oświetlone/ozna kowane.
Czytając komentarze, że kierowcy jeżdżą jak wariaci... muszę się zgodzić, aczkolwiek sam niejednokrotnie (jadąc wolno, ponieważ mam świadomość, że to przejście dla pieszych jest jak Pan "dyktator" Jarosław, czyli trzeba się niebezpiecznie zbliżyć aby zauważyć ) napotkałem pieszego , który wtargnął na zebrę nie bacząc czy porysuje komuś przód auta. Więc albo ktoś nie będzie " Sępił " pieniędzy i postawi duże oznakowanie, którego światełka będzie widać aż Orlenu lub będziemy dalej liczyć ofiary i przepełniać więzienia takimi 63 latkami. Proste? w teorii tak, w praktyce każdy wie jak jest, obok Kościoła wybudują cmentarz, wtedy logistycznie będzie łatwiej dla Szpitala, władz miasta i Kościoła , który będzie miał kolejne źródło dochodu.
Cytować
+25 #1 RIPczłowiek 2019-01-24 12:57
Pomimo żalu, smutku i bólu warto podkreślić, że Rodzice Patrycji, jak powiedział ksiądz na pogrzebie podczas Mszy św. , wybaczyli sprawcom... Patrycjo, Anielski orszak niech Twą duszę przyjmie...spoc zywaj w pokoju! +
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież