Ponad 420 tys. zł dla sołectw w gminie Łaskarzew

Opublikowano: 24 styczeń 2019, 08:13 Kategoria Aktualności
gmina Łakarzew

Będą modernizować oświetlenie uliczne, drogi gminne, remontować wiejskie świetlice, a nawet kupować altankę, garaże, stoły i ławki. Gmina Łaskarzew przeznaczyła w tegorocznym budżecie ponad 420 tys. zł na inwestycje, o które wnioskowały poszczególne miejscowości. Wszystko w ramach funduszu sołeckiego.

Fundusz sołecki to pieniądze w budżecie gminy zagwarantowane dla sołectwa na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców. Może być to remont placu zabaw, naprawa chodników, sadzenie drzew, zakup koszy na śmieci i remont wiaty przystankowej. Gmina Łaskarzew na ten roku przeznaczyła blisko 422 tys. zł dla sołectw na realizację zgłoszonych przez nich zadań.

Na liście tych najdroższych znalazły się między innymi: modernizacja drogi gminnej w Melanowie (ponad 24 tys. zł), modernizacja oświetlenia ulicznego w miejscowości Sośninka ( 22 tys. zł), zakup materiałów i wyposażenia świetlicy wiejskiej w Woli Łaskarzewskiej (21 tys. zł) czy zakup wyposażenia placu zabaw przy świetlicy wiejskiej w Kacprówku.

Wśród innych kosztownych inwestycji można wymienić zakup altanki, garażu blaszanego, stołów, ławek i podkaszarki na potrzeby działalności sołectwa Budel (blisko 18 tys. zł), zakup działki pod budowę świetlicy wiejskiej w Celinowie (15 tys. zł), modernizację budynku świetlicy wiejskiej w Dąbrowie (blisko 16 tys. zł), wykonanie ogrodzenia przy świetlicy wiejskiej w Starym Pilczynie (15 tys. zł), zakup materiałów i wyposażenia do Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Pilczynie (ponad 12 tys. zł), zagospodarowanie terenu wokół świetlicy wiejskiej w Uścieńcu (ponad 16 tys. zł), modernizację budynku świetlicy wiejskiej w Lewikowie (13 tys. zł), zakup działki na powiększenie placu przy świetlicy wiejskiej w Krzywdzie (blisko 15 tys. zł), przebudowę drogi gminnej w Ksawerynowie (14 tys. zł).

Poszczególne sołectwa gminy Łaskarzew złożyły także wnioski o finanse na zakup paliwa i części do sprzętu używanego do utrzymania dróg gminnych, zakupu namiotu, zakup tablic kierunkowych solarnych, zakup pokrowców na krzesła czy zakup zabawek dla przedszkola.

W sumie 46 zadań z 25 sołectw zostanie zrealizowanych za łączną kwotę 421 905 zł.

jd

Komentarze  

+3 #1 PieniądzeMieszkaniec 2019-01-25 08:41
A gdzie jest ta świetlica wiejska w Starym Pilczynie? Panie Sołtysie i radio sołecka te pieniądze można przeznaczyć na inne rzeczy a nie tylko parkować w remize. Przydałoby by się latarnie na kasztanuwce lub coś innego!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież