Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 22 styczeń 2019, 08:48 Kategoria Aktualności
kronika strażackaPSP Garwolinstraż

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 14 do 20 stycznia.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Górznie

14 stycznia. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Górznie, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Volkswagen Passat oraz ciężarowy marki Volvo. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar budynku letniskowego w Garwolinie

14 stycznia. Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku letniskowego przy ul. gen. Władysława Andersa w Garwolinie. Działania zastępów polegały na podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz oddymiania budynku. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Jagodne

14 stycznia. Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Jagodne. Działania zastępów straży polegały na podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego oraz usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar budynku gospodarczego w Goźlinie Małym, gm. Wilga

14 stycznia. Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w Goźlinie Małym. Działania zastępów polegały na podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do oddymiania pomieszczeń. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP.

Potrącenie pieszego w Puznówce

15 stycznia. Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu w Puznówce, gdzie kierujący samochodem osobowym marki Seat Cordoba potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Plama płynów eksploatacyjnych na krajowej „17” w Trojanowie

15 stycznia. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie płynów eksploatacyjnych na krajowej „17” w Trojanowie. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Miętnem

17 stycznia. Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Miętnem, gdzie samochód osobowy marki Volvo zjechał z drogi i znalazł się w pozycji na dachu. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego kierującej pojazdem, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Pomoc Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w Trzciance, gm. Sobolew.

17 stycznia. Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Trzcianka kobieta uskarża się na ból głowy i kręgosłupa. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LPR, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie oraz pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Wildze

17 stycznia. Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 801 w Wildze, gdzie samochód osobowy marki Nissan Pathfinder zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Andersa w Garwolinie

18 stycznia. Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Andersa w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Golf i Toyota Yaris. Żadna z osób nimi podróżujących nie odniosła obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego na ul. Poprzecznej w Łaskarzewie

18 stycznia. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego na ul. Poprzecznej w Łaskarzewie. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego oraz usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. Ze względu na brak wyłazu dachowego w budynku, działania prowadzono przy użyciu podnośnika hydraulicznego. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar śmieci na ul. Dobrej w Garwolinie

18 stycznia. Po godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze śmieci na ul. Dobrej w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pomoc Policji w poszukiwaniach osoby zaginionej w miejscowości Kaleń Drugi

19 stycznia. Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o przyjętym przez Policję zgłoszeniu zaginięcia osoby w miejscowości Kaleń Drugi. Działania zastępów polegały na przeszukaniu terenu wokół miejsca zamieszkania oraz miejsc, w których ewentualnie mógł znajdować się mężczyzna. Osoby zaginionej nie odnaleziono. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Tlenek węgla w budynku mieszkalnym w Starym Puznowie

20 stycznia. Po północy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o możliwym zatruciu tlenkiem węgla w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w Starym Puznowie. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dokonaniu pomiaru na obecność tlenku węgla w budynku przy pomocy detektora wielogazowego. Ze względu na wykrycie czadu ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych dokonali przewietrzenia pomieszczeń oraz odcięli dopływ gazu do piecyka. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież