Do 83-letniej kobiety zadzwoniła „kuzynka”. Chciała pieniędzy na kaucję

Opublikowano: 15 styczeń 2019, 08:20 Kategoria Aktualności
policjana wnuczkaoszustwo

W czwartek, do mieszkanki Garwolina zadzwonił telefon, byli to oszuści. Seniorze! Pamiętaj – Nie daj się oszukać.

W czwartek po godzinie 14 na nr telefonu stacjonarnego do seniorki z naszego miasta zadzwoniła kobieta, informując iż jest jej kuzynką, a jej córka uczestniczyła w wypadku drogowym. Fałszywa kuzynka, potrzebowała pieniędzy na wykupienie córki z aresztu, do którego trafiła jako sprawca wypadku drogowego. Podczas rozmowy 83-letnia seniorka zorientowała się, że podłą ofiara oszustwa, zakończała rozmowę i bardzo szybko powiadomiła policję.

Historia, jaką opowiadają oszuści zazwyczaj jest podobna. Do osób starszych dzwoni ktoś podszywający się za bliskiego z rodziny bądź za policjanta. Mówią, że pilnie są potrzebne pieniądze, wywołując w seniorze uczucie, że jest on potrzebny i że tylko on może pomóc. Osoby starsze często dają się na to nabrać.

Seniorze, pamiętaj, że przestępcy często modyfikują swoje sposoby działania i zawsze trzeba być czujnym i ostrożnym. Zawsze zadzwoń do najbliższych lub pod numer 112, aby potwierdzić niepokojącą Cię sytuację. Nie działaj sam, poinformuj rodzinę lub sąsiada.

W momencie, kiedy ktoś będzie chciał Cię oszukać, podając się przez telefon za wnuczka, policjanta – zakończ rozmowę telefoniczną. Nie wdawaj się w rozmowę z oszustem. Nigdy też nie przekazuj swoich pieniędzy obcej osobie, nie dzwoń na numery wskazane przez rozmówcę telefonicznego. O próbie wyłudzenia natychmiast poinformuj policję.

KPP Garwolin

 

Komentarze  

+1 #2 uwagajanek 2019-01-17 14:16
Cytuję Michał:
"seniorka zorientowała się, że podłą ofiara oszustwa, zakończała rozmowę". Była ta podła że aż padła, A że padała, to i zakańczała, zakańczała, zakańczała i kańca nie było widać

Ludzie uwazjacie!!
Cytować
+1 #1 PodziwMichał 2019-01-16 23:22
"seniorka zorientowała się, że podłą ofiara oszustwa, zakończała rozmowę". Była ta podła że aż padła, A że padała, to i zakańczała, zakańczała, zakańczała i kańca nie było widać
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież