Orszak Trzech Króli w Garwolinie

Opublikowano: 04 styczeń 2019, 12:26 Kategoria Aktualności
Orszak Trzech Króli

Po raz piąty ulicami Garwolina przejdzie Orszak Trzech Króli. Jak co roku każda parafia będzie ubrana w stroje innego koloru.

Garwoliński Orszak Trzech Króli rozpocznie się mszą świętą w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej o godzinie 11:30. - Po jej zakończeniu wspólnie wyruszymy w orszakowym korowodzie do parafii Przemienienia Pańskiego. Zachęcamy, by parafianie z kolegiaty ubrali się w stroje koloru zielonego, parafianie z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej koloru czerwonego, a parafianie z Sulbin koloru niebieskiego. Zapraszamy całe rodziny, młodszych i starszych, mężczyzn i kobiety, wszystkich, którzy chcą oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi – mówi ks. Jakub Wyrozębski z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie.

6 stycznia pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 752 miejscowości w Polsce i 22 poza jej granicami.

Motywem przewodninim OTK 2019 będzie zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami św. Jana Pawła II, do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w naszej Ojczyźnie i do osobistej pracy nad przemianą naszych serc.

W orszakowym śpiewniku nie zabraknie listu Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Korony na OTK 2019 zostały zaprojektowane w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni. Spośród nadesłanych propozycji, wybrany został projekt Wiktorii Górnik.

W czasie Orszaku odbędzie się publiczna zbiórka pieniędzy „Podaruj dzieciom wakacje”, z której dochód zostanie przekazany na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Tradycyjnie, Orszakowi towarzyszą konkursy: plastyczny – „Oblicze Dzieciątka Jezus, które powitali Trzej Królowie”, szopek bożonarodzeniowych, poetycki – kolejna zwrotka do pastorałki „Oj Maluśki, Maluśki”, multimedialny – filmik-relacja z Orszaku.

W listopadzie zakończyła się kolejna edycja konkursu „Głosuj na wielbłąda! I wygraj korony!” – wielbłąd pojedzie do Łochowa, a czekoladki za drugie i trzecie miejsce będą rozdawane na Orszaku w Brańsku i Wielopolu Skrzyńskim.

jd/mat.pras.

fot. arch.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież