Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Garwolina

Opublikowano: 20 grudzień 2018, 20:21 Kategoria Aktualności
betlejemskie światło pokojugarwolinstarostwoburmistrzstarosta

Dzisiaj burmistrz Garwolina Marzena Świeczak i starosta powiatu Mirosław Walicki otrzymali od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju.

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami

Do Powiatu Garwolińskiego Betlejemskie Światło pokoju przywieźli harcerze z 92. drużyny harcerskiej w Zgórzu. W ubiegłą środę odbyło się oficjalne przekazanie ognia dla wszystkich drużyn harcerskich działających na terenie powiatu. Podczas eucharystii, która była sprawowana w kościele parafialnym w Miastkowie Kościelnym.

Dzisiaj harcerze z 4. Szczepu „Adventure” działającego przy Hufcu ZHP „Orłów” Garwolin odwiedzili Starostwo Powiatowe i na ręce starosty Mirosława Walickiego przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. Starosta garwoliński otwarcie przyjął członków Związku Harcerstwa Polskiego i odbył z nimi krótką rozmowę. Starosta zapewnił swoich gości o tym, że w miarę możliwości będzie przekazywał ogień swoim następnym gościom. Betlejemskie Światełko Pokoju trafi również na spotkanie opłatkowe pracowników starostwa. Harcerze „Adventure” udali się także do burmistrz Garwolina Marzeny Świeczak.

inf. i fot. garwolin.pl, garwolin-starostwo.pl

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież