Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 11 grudzień 2018, 13:03 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zaistniałych od 3 do 9 grudnia

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 232 interwencje, odnotowali 36 kolizji i 6 wypadków drogowych.

Elektrozłodzieje w całym powiecie

3 grudnia w Kobylej Woli nieznany sprawca, z kontenerów dokonał kradzieży elektronarzędzi. Pokrzywdzona firma oszacowała straty na kwotę kilku tysięcy złotych. W nocy z 3 na 4 grudnia w Sulbinach nieznany sprawca, z nowo budowanego budynku mieszkalnego dokonał kradzieży elektronarzędzi. Do identycznego zdarzenia doszło w Głoskowie w nocy z 4 na 5 grudnia, oraz w nocy z 7 na 8 grudnia w Zwoli. Postępowania prowadzą policjanci z KPP w Garwolinie. Elektronarzędzia skradziono także pomiędzy 6 a 9 grudnia w niezabezpieczonego garażu blaszanego w Woli Rowskiej. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Łaskarzew.

Nietrzeźwi za kierownicą

3 grudnia w Garwolinie policjanci zatrzymali 52-latka, który kierował samochodem osobowym marki Kia, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 1,91 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wypadek na DK 17

3 grudnia w Trojanowie na DK 17 doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że mężczyzna kierujący samochodem marki Opel Vectra z dotychczas niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi DK 17 do przydrożnego  rowu. Pasażerka pojazdu doznała obrażeń ciała i została hospitalizowana w szpitalu. Kierowca był trzeźwy. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Trojanów.

Dachowanie w Celejowie

5 grudnia w Celejowie doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 68-letni mężczyzna, kierując pojazdem marki Daewoo Matiz, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i dachował poza jezdnią. W wyniku czego dwie pasażerki pojazdu zostały przewiezione do szpitala. W szpitalu z obrażeniami ciała pozostała 80-letnia kobieta. Kierujący pojazdem trzeźwy. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Wilga.

Śmiertelny wypadek w Gocławiu

6 grudnia w Gocławiu na DK 17 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 50-letnia kobieta kierująca samochodem marki Suzuki SX4 z dotychczas niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas jezdni, gdzie doszło do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki Scania, którym kierował 28-letni mężczyzna. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła kierująca pojazdem osobowym. Droga DK 17 była całkowicie zablokowana do czasu wykonania czynności procesowych oraz odholowania pojazdów. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

Obywatelskie zatrzymanie

6 grudnia w Łukówcu mężczyzna zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Jak sie okazało 40-latek kierował samochodem marki Mercedes, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 3,31 promila alkoholu w wydychanym powietrzu ponadto mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

Nietrzeźwy sprawcą wypadku

7 grudnia w Józefowie na DK 17 mężczyzna kierujący pojazdem marki Peugeot Boxer, podczas wyprzedzania pojazdu ciężarowego, spowodował kolizję z tym pojazdem oraz drugim pojazdem marki Scania jadącym z przeciwka. Okazało się, że mężczyzna kierujący peugeotem jest w stanie po użyciu alkoholu wynoszącym 0,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Potrącenie pieszego w Żelechowie

8 grudnia w Żelechowie doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że w terenie zabudowanym 46-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Fiat Doblo, podczas wykonywania manewru wyprzedzania pojazdu marki VW Touran, potrącił  prawidłowo poruszającego się 55-letniego pieszego. Pieszy doznał obrażeń ciała i został hospitalizowany w szpitalu. Wszyscy uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Żelechów.

KPP Garwolin/oprac. red.

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież