Potrącenie na pasach. Drugie w tym tygodniu

Opublikowano: 06 grudzień 2018, 18:08 Kategoria Aktualności
potrąceniepolicjawypadekgarwolin

Na przejściu dla pieszych przy al. Legionów została potrącona kobieta. To drugi taki wypadek w tym tygodniu w Garwolinie.

Dzisiaj przed godz. 16 na przejściu dla pieszych przy al. Legionów doszło po wypadku. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca Toyotą Aygo potrąciła pieszą na przejściu dla pieszych – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Jak dodaje, przejście było oświetlone. Kobieta trafiła do szpitala.

To drugie tego typu zdarzenie w tym tygodniu na terenie Garwolina. We wtorek, także po zmroku, przy ul. Kościuszki 38-latek potrącił na pasach 30-letnią kobietę. Piesza trafiła do szpitala.

łk

fot. czytelnik Piotr (zdarzenie z wtorku)

Komentarze  

+1 #11 męska szowinistycznaświnia 2018-12-09 18:23
Niby to jeszcze o niczym nie świadczy, bo próba zbyt mała, ale znowu kobieta została potrącona na pasach. Tu co prawda kierował facet, ale we wcześniejszym zdarzeniu kobieta potrąciła kobietę. Czyli jakby 3:1. Drogie panie, korzystajcie z przejść ostrożniej - a przy takiej pogodzie,e3 to już szczególnie.
Cytować
+3 #10 Jest takegon 2018-12-08 08:41
Z uwagi na jak widzę liczne grono naśladowców (nieudolnych ) odpowiem ci . Jak słusznie zauważono policja nie jest od zastraszania karami a od bezpieczeństwa . Fakt jest faktem że w czasie trwania ich protestu (niezasadnego ) wypadków było mniej . Przyczyną wypadków jest infrastruktura drogowa poprzez co piesi wchodząc na jezdnię są narażeni na potrącenia . Miasto garwolin swego czasu argumentowało istnienie straży miejskiej i dochodów z tego tytułu ,przeznaczeniem tego dochodu na poprawę bezpieczeństwa .Dochód to nie wpływy minus koszty .To tylko wpływy gdyż budżet straży miejskiej był finansowany z budżetu miasta a wpływy miały iść na bezpieczeństwo . Czy zrobiono audyt o ile wzrosło bezpieczeństwo ? Nie wzrosło . Jak wiadomo podczas akcji protestacyjnej gdy nie karano mandatami bezpieczeństwo wzrosło . Jednak powrócono do karania . Więc nie chodzi o żadne bezpieczeństwo a o ograbianie obywateli .
Cytować
+2 #9 OwszemEgon 2018-12-07 21:44
Policja nie jest od zastraszania kogokolwiek a wprost przeciwnie . Jest od bezpieczenstwa. Co do syna to już pisałem co możesz z nim zrobić jak tak Ci dokucza. Masz interes w japodarciu. Może policję poproś o pomoc jak tak jest ci niezbędna. Debilizm prawosławnych jak i ci od konstytucji.
Cytować
+4 #8 Brawurowa jazdaGość 2018-12-07 18:28
Za bardzo kierowcy jeżdżą brawurowo i różne czynności przy tym wykonują, zamiast obserwować ulicę - przynajmniej co niektórzy.
Cytować
+6 #7 KierowcyGość 2 2018-12-07 16:32
Możemy tu pisać ile chcemy , ale przecież żaden kierowca nie przyzna się do błędu , pieszy tez uważa że jest zawsze niewinny. To nasza Polaków mentalność , jesteśmy najlepszymi kierowcami , znawcami polityki i sportu. Jestem kierowcą od 30 lat i przejechałem miliony kilometrów zawodowo , nie spotkałem na zachodzie idioty który ze złości hamuje przed innym , albo debil świeci długimi by hrabiemu zwolnić pas. Tam dostał by mandat taki że jego mamusia musiała by zastawić dom pod hipotekę. Pozdrawiam prawdziwych kierowców, debilom i idiotom na drogach szczerze współczuje stanu umysłu.
Cytować
0 #6 SAsdasaSA 2018-12-07 13:10
Najlepiej jest cała winę złożyć na kierowców, a tak na prawdę nie wiadomo jak to było tylko od razu wina kierowcy, że jechał za szybko albo miał zły stan techniczny samochodu. Trzeba zauważyć, że pieszy wchodząc na pasy powinien się upewnić czy nie wymusi pierwszeństwa na samochodzie, który jedzie bo już nie raz widziałem taką sytuację i byłem w takiej sytuacji, że musiałem ostro hamować bo pieszy nawet nie spojrzał czy dojeżdżam do pasów tylko od razu wtargnął na jezdnię.
Cytować
+1 #5 DO POPRAWKI!bedok 2018-12-07 11:09
To miejsce jest naprawdę beznadziejnie oświetlone! Nadjeżdżające z naprzeciwka samochody przy pogodzie jaką mamy teraz skutecznie demaskują osoby przechodzące na tych pasach. Nie trzeba wspominać, że w większości w taką pogodę ludzie chodzą w ciemnych kurtkach zarzucając dodatkowo kaptur na głowę. TO MIEJSCE KONIECZNIE MUSI ZOSTAĆ DODATKOWO zabezpieczone by ułatwić bezpieczne przejście pieszym, a także bezpieczny przejazd kierowcom. Kolejnym takim przejściem jest oczywiście przejście w centrum miasta tuż obok sklepu bis społem, które pozostawia wiele do życzenia. Gdzie są jeszcze takie niebezpieczne przejścia w mieście?
Cytować
+2 #4 Piesi nie sa bez winyGosc 2018-12-07 11:03
Wina nie zawsze lezy po stronie kierowcy. Ile jest takich przypadkow ze ludzie wbiegaja na ulice przed nadjezdzajacy samochod! Jak wtedy wychamowac??
A potem bo wina kierowcy. A ta pani z wczorajszego wypadku mogla stac spokojnie i czekac az samochod zatrzyma sie przed przejsciem dla pieszych a nie wlazic.
Cytować
+6 #3 Wioskowi furmani na drogach publicznychPaweł 2018-12-07 10:58
Mają wzmożoną czujność pisząc esemesa bądź rozmawiając przez telefon podczas jazdy i do tego znacznie przekraczając prędkość. Jakby jazda zgodnie z przepisami była obrazą majestatu garwolińskich miszczów prostej i wioskowych furmanów z okolic.. Już nie wspominam o wyprzedzaniu na podwójnej ciągłej, na wiadukcie, na zakręcie, na przejściu dla pieszych, o robieniu z dróg publicznych torów wyścigowych i wielu innych... O łysych oponach i krytycznym stanie technicznym nawet nie chce się mówić bo i tak to trafia w pustkę.
Cytować
+6 #2 Noga z gazu...Gość 2018-12-06 20:54
W lutym tego roku zginęła niewinna dziewczyna i też pasy były oświetlone... Kierowcy miejcie wzmożoną czujność szczególnie na pasach bo giną niczemu nie winni ludzie.
Cytować
+3 #1 Egon specjalista od syfaMarek 2018-12-06 18:52
Może teraz tutaj Egon rozwinie swoją wypowiedź o zwalczaniu syfa? W tym przypadku policji nie było, i również doszło do nieszczęścia. Może wina nie leży w policji tylko w bezmyślnych kierujących i zbyt niskich karach, które powinny skutecznie odstraszać od brawurowej jazdy? Choć stan techniczny dużej części pojazdów w powiecie również nie pozostaje bez znaczenia...
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież