Minister seniorom z Woli Rębkowskiej przywiozła choinkę [wideo]

Opublikowano: 05 grudzień 2018, 07:47 Kategoria Aktualności
wola rębkowskaseniorzyklub senioragmina garwolin

Politykę senioralną ostatnich trzech lat podsumowała Elżbieta Rafalska. Minister Pracy i Polityki Społecznej odwiedziła członków Klubu Seniora w Woli Rębkowskiej (gm. Garwolin).

Minister przyjechała do budynku OSP na zaproszenie wójta gminy. Elżbieta Rafalska mówiła wczoraj m.in. o przywróceniu wieku emerytalnego, waloryzacji świadczeń emerytalnych czy rządowym programie Senior+. - Dzięki tym środkom możemy dzisiaj tutaj gościć i widzieć osoby starsze, które potrafią organizować swój czas, być razem, aktywować się, rozwijać swoje pasje – podkreślała minister, która przyjechała pod Garwolin razem z podsekretarz Elżbietą Bojanowska.

O tym, że warto inwestować w seniorów przekonywał wójt gminy. Marcin Kołodziejczyk przypomniał historię powstania klubu w Woli Rębkowskiej. - Za pozyskane z programu rządowego Senior+ 150 tys. zł wszystko tu zostało odremontowane i odnowione. Od 2017 roku seniorzy mogą się tutaj spotykać. Co roku pozyskujemy pieniądze na to, aby ten klub funkcjonował w sposób ciekawy. Na początku miejsc w klubie było 24, teraz klub rozrósł się do ponad 60 osób. Grupa seniorów jest bardzo prężna. Wystarczy jedno hasło i jest działanie – zaznaczał włodarz.

- Spotykamy się w klubie na zajęciach gimnastycznych, rękodzieła plastycznych, bankowości, edukacyjnych, komputerowych. Organizowaliśmy także spotkania z ciekawymi ludźmi. Bierzemy udział w wycieczkach – opowiadała o klubie z Woli Rębkowskiej Małgorzata Żołądek, członkini klubu i radna gminy.

Seniorzy byli wdzięczni minister za wizytę. - Cieszymy się, że rząd nie zostawia nas samych, że daje nam możliwość ciekawego życia po wielu latach pracy – zaznaczał Tadeusz Barankiewicz, wiceprezes klubu seniora.

Elżbieta Rafalska podczas ponadgodzinnego spotkania odwiedziła także Izbę Pamięci Wsi Wola Rębkowska. Seniorom, oprócz książek, zostawiła świąteczny prezent – naturalną choinkę.

W spotkaniu brali udział także m.in. prezes Klub Seniora w Woli Rębkowskiej Halina Konopka, zastępca wójta gminy Garwolin Karolina Kasprzak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garwolinie Beata Piotrowska.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+1 #2 bez ziemiJan 2018-12-07 22:45
A ja stawiam, że będą to choineczki zapachowe do samochodów :-*
Cytować
+4 #1 tym co się dziejezniesmaczona 2018-12-07 18:00
No i macie choinkę. Ludzie włączcie rozum...Kto następny przyjedzie z władz na zamydlenie oczu dostaniecie maskotki.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież