Siedem dni – dziewięć zabranych praw jazdy

Opublikowano: 04 grudzień 2018, 08:42 Kategoria Aktualności

W ubiegłym tygodniu policjanci z garwolińskiej drogówki zatrzymali dziewięciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowcy stracili prawa jazdy, zostali ukarani mandatami, a na ich konta drogowe wpłynęło po 10 punktów karnych.

Na drodze panują złe warunku do jazdy – śnieg oraz gołoledź, trzeba dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Zdarzają się kierowcy, którzy nie dość ż lekceważą przepisy to nie zwracają uwagi czym pokryta jest jezdnia i „gnają” przed siebie.

Pierwszy kierowca został zatrzymany 27 listopada w miejscowości Tarnów (DW 801). Tam pomimo ograniczenia prędkości do 50 km/h, 63-letni mieszkaniec Puław pędził 101 km/h. Do kolejnych dwóch zatrzymań doszło dzień później, także na nadwiślance, w miejscowościach Skurcza i Samogoszcz. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 65 km/h i 70 km/h.

29 listopada policjanci z garwolińskiej drogówki w miejscowości Żabianka (DK 17) zatrzymali prawo jazdy o przekroczenie dozwolonej prędkości 40-letniej kobiecie z gminy Garwolin, która przekroczyła prędkość o 62 km/h. W Andrzejki w Garwolinie ul. Sobieskiego 19-letnia kobieta mieszkanka Garwolina, pędziła 119 km/h i przekroczyła dozwoloną prędkość o 69 km/h.

Do kolejnych dwóch zatrzymań doszło 1 grudnia w miejscowości Tarnów (DW 801) oraz w miejscowości Nowy Goniwilk. W Tarnowie mieszkaniec Warszawy, przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h, a w Nowym Goniwilku mieszkaniec Żelechowa  o 59km/h.

2 grudnia w miejscowości Miastków Kościelny, kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h oraz w Starym Miastkowie przekroczenie prędkości o 54 km/h.

Kierowcy już stracili prawa jazdy, zostali ukarani punktami i mandatami karnymi.

Policja apeluje, by w ten jesienny okres kierowcy zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków jesienią. Jeżeli jest mgła lub intensywne opady deszczu oraz duże natężenie ruchu na drodze - należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze.

KPP Garwolin

fot. arch.

Komentarze  

-1 #6 Nie groziegon 2018-12-05 16:59
jAK KTOŚ ZGINIE TO Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ policja nie jest w stanie temu zapobiec . Jak stoją i mierzą to kawałek dalej trzeba przyspieszyć i zagrożenie wzrasta . Niech sobie wybiją z pustych łebków że na drodze będą rządzić . Póki co to aportują i biegną na rozkaz . Takie ich rządzenie , żałosne .
Cytować
-1 #5 możeszegon 2018-12-05 16:55
Jedyne co możesz zwalczać to syfa w gaciach . Każdy kierujący mający prawo jazdy zdał egzamin państwowy ze znajomości przepisów ruchu drogowego więc w myśl tej samej zasady jak rzekomo policjant potrafi mierzyć prędkość tak kierujący nie może popełniać wykroczenia . Niestety problemem jest dopusazczanie do użytku tylko takich urządzeń którymi można manipulować gdyby wszyscy jeżdzili prawidłowo . Plan mandatów musi być wyrobiony . Jak nie pisali mandatów o dziwo liczba zdarzeń na drodze spadła .
Cytować
-1 #4 PIESKUegon 2018-12-04 22:35
pOSZCZEKAJ I APORTUJ GRZECZNIE
Cytować
+3 #3 NIE dla bandytów na drodze !Marek 2018-12-04 18:25
Cytuję egon:
https://www.youtube.com/watch?v=7mq5hcyM3PE

Pani komendant czy jest psychiatra w okolicy który podjął by sie leczenia użytkowników tego sprzętu ?

Jak nie daj Boże ktoś z Twoich bliskich zginie przez takiego drogowego śmiercia - przestępcę to szybko zmienisz zdanie. Gdyby kara wynosiła przykładowo 5000zl zamiast max 500zl problem z drogowym śc.ier.wem rozwiązałby się sam.
Byłoby bezpieczniej dla nas wszystkich. Jak narazie sam widzisz jaką mają doskonałą przyczepność na czarnym lodzie bądź w deszczu i nie tylko - na łysych letnich oponach. Proponuję zacząć sprawdzać stan ogumienia, w szczególności zimą. Nawet 70% aut nie powinna w tym stanie wyjechać na drogi. Przekonajcie się sami.
Cenzura pełną gębą jak widzę, prawda kogoś boli. Trzeba zwalczać syf, a nie udawać, że nic złego sie nie dzieje.
Cytować
+2 #2 Przestępcy drogowi !Marek 2018-12-04 16:36
Cytuję egon:
https://www.youtube.com/watch?v=7mq5hcyM3PE

Pani komendant czy jest psychiatra w okolicy który podjął by sie leczenia użytkowników tego sprzętu ?

Komentarz nie został opublikowany. Treść niezgodna z regulaminem.
Redakcja
Cytować
-1 #1 jest takegon 2018-12-04 10:12
https://www.youtube.com/watch?v=7mq5hcyM3PE

Pani komendant czy jest psychiatra w okolicy który podjął by sie leczenia użytkowników tego sprzętu ?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież