Inwestycyjny finisz w gminie Garwolin

Opublikowano: 30 listopad 2018, 17:13 Kategoria Aktualności
gmina Garwolinoczyszczalniaboisko

Nowa oczyszczalnia, boisko sportowe, drogi i chodniki. Zbliżający się koniec roku to w gminie Garwolin finisz wielu inwestycji. Część z nich już cieszy oko mieszkańców, inne zostaną oddane do użytku wkrótce.

Otwarte Strefy Aktywności, czyli siłownie zewnętrzne dla nieco starszych i place zabaw dla dzieci, powstały w tym roku w Rudzie Talubskiej i Kolonii Unin. Choć teraz pogoda nie zachęca, na pewno na wiosnę mieszkańcy obu miejscowości nie będą się nudzić. Na placu zabaw dzieci znajdą między statek ze zjeżdżalnią, liny wspinaczkowe kapitański most, lornetkę wolnostojącą, koło sterowe wolnostojące, kolejkę linową drewniana z podestem, rowerek – bujak na sprężynie i huśtawkę potrójną.

Boisko i oczyszczalnia na finiszu

Ten rok to wiele zmian dla Rudy Talubskiej. Budowa boiska lekkoatletycznego przy tamtejszej szkole jest już na finiszu. Została wylana nawierzchnia i działa oświetlenie. I choć oficjalne otwarcie obiektu planowane jest na wiosnę przyszłego roku, obiekt ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

- Pozostaną nam tylko na początku przyszłego roku do załatwienia sprawy formalne związane z uzyskaniem licencji Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – mówi Marcin Kołodziejczyk, wójt gminy Garwolin.

Zakres inwestycji to budowa boiska lekkoatletycznego, w skład którego wchodzą: budowa bieżni okrężnej, 4-torowej o długości 333,333 m i nawierzchni z poliuretanu; budowa 4-torowej bieżni prostej o długości 130 m i nawierzchni z poliuretanu; budowa skoczni do skoku wzwyż; budowa rzutni do pchnięcia kulą; budowa dwustronnej skoczni do skoku w dali i trójskoku, a także modernizacja boiska piłkarskiego i nawierzchni z trawy naturalnej. Budowa boiska będzie kosztowała ponad 4 mln złotych.

W listopadzie odbyły się także odbiory techniczne nowo powstałej oczyszczalni ścieków w Rudzie Talubskiej. Wkrótce pierwsze gospodarstwa będą mogły zostać do niej przyłączone. Oczyszczalnia będzie odbierała ścieki od mieszkańców nie tylko Rudy Talubskiej, ale także Sulbin i Górek. We wszystkich miejscowościach gmina buduje także sieć kanalizacyjną.

W tym roku w gminie Garwolin zrealizowano także wiele inwestycji drogowych – w tym remont dróg i budowy chodników między innymi w Woli Rębkowskiej i Miętnem.

jd

fot. arch.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież