Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 27 listopad 2018, 10:03 Kategoria Aktualności
kronika policyjnapolicjaKPP Garwolin

Kronika zdarzeń kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zaistniałych od 19 do 25 listopada

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 197 interwencji, odnotowali 29 kolizji i 2 wypadki drogowe.

Zatrzymali poszukiwanych

19 listopada w Żelechowie policjanci w trakcie kontroli drogowej zatrzymali 29-letniego mężczyznę. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego. 20 listopada w Garwolinie policjanci zatrzymali 16-letniego chłopca, który był poszukiwany przez KRP Warszawa III. Młody mężczyzna został odwieziony do MOW w Warszawie.

Kradzież miedzianej linki

W nocy z 19 na 20 listopada w Sobolewie nieznany sprawca z podajnika zamontowano na  specjalnym pociągu służącego do budowy napowietrznej linii energetycznej PKP, dokonał kradzieży 300 metrów bieżących miedzianej linki. Ustaleniem sprawcy kradzieży i odzyskaniem skradzionego mienia zajęli się policjanci z PP Sobolew.

Zatrzymani za narkotyki

21 listopada w miejscowości Rębków Parcele policjanci, podczas kontroli drogowej osobowego VW, ujawnili metalowe pudełko z zawartością kilku gramów suszu roślinnego – marihuany. 27- i 51-latek zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Pijani rekordziści za kółkiem

21 listopada w Puznówce policjanci zatrzymali 22-latka, który kierował samochodem dostawczym marki Daewoo, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 1,28 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa. Dzień później w Gończycach zatrzymany 19-latek, prowadził BMW, mając 1,28 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 24 listopada w Garwolinie funkcjonariusze zatrzymali 40-latniego kierowcę seata, który miał 0,98 promila, a następnego dnia w Starym Podolu 54-letni kierowca citroena zanotował rekordowy wynik – 2,24 promila.

Przebił wszystkie opony w aucie

W nocy z 21 na 22 listopada nieznany sprawca dokonał uszkodzenia czterech opon w zaparkowanym pojeździe marki VW Passat, przebijając je. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z PP Łaskarzew.

Wypadek w Żelechowie

22 listopada w Żelechowie na ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 59-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Seat Alhambra, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej prawidłowo 57-letniej rowerzystce. Kobieta doznała obrażeń ciała i została hospitalizowana w szpitalu. Obydwoje kierujący trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Żelechów.

Potrącenie pieszego

25 listopada w miejscowości Skurcza doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że poza terenem zabudowanym na prostym odcinku nieoświetlonej drogi, doszło do wypadku z udziałem pieszego i samochodu osobowego marki VW Passat. Pieszy jak i pojazd znajdowali się na tym samym pasie drogi w kierunku Warszawy. 51-letni kierowca vw trzeźwy, 56-letni pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Wilga.

KPP Garwolin/oprac. red.

 

 

 

Komentarze  

+1 #2 odwaga1 2018-11-28 15:00
Z nazwiska nie ma co bo można odpowiadać za pomówienie, ale może ksywka. Nie powinno się udawać, że nie wiemy o czymś takim.
To dla dobra nas wszystkich.
Brak reakcji to przyzwalanie na rozszerzanie się przestępczości.
Cytować
+3 #1 121Handel 2018-11-27 20:58
A kiedy będą zatrzymania dealerów narkotyków z Żabieńca? Handel dragami trwa tam w najlepsze. Pora ukrócić to dziadostwo. Mam wymieniać z nazwisk?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież