Władza w mieście przekazana [wideo]

Opublikowano: 23 listopad 2018, 12:11 Kategoria Aktualności

- Jest to dla mnie ogromny zaszczyt być burmistrzem miasta Garwolin, dlatego jeszcze raz dziękuję za daną szansę, zaufanie i poparcie – mówiła Marzena Świeczak. Nowa burmistrz Garwolina, w swoim pierwszym oficjalnym wystąpieniu, zapewniała o chęci współpracy, a ustępujący burmistrz Tadeusz Mikulski o nią apelował. Na wczorajszej inauguracyjnej sesji Rady Miasta Garwolina nastąpiło symboliczne przekazanie władzy - kluczy do miasta.

- Dziękuję mieszkańcom Garwolina za tak liczny udział w wyborach samorządowych. Dziękuję za wielki mandat zaufania, jakim mnie Państwo obdarzyli. Ze swojej strony pragnę zapewnić, że dołożę wszelkich starań, aby przez najbliższe lata tego zaufania nie zawieść. Obiecuję pracować najlepiej jak potrafię, by spełnić wszelkie Państwa oczekiwania i zrealizować je w jak największym możliwym zakresie – mówiła zaraz po ślubowaniu Marzena Świeczak.

Nowa burmistrz podziękowała swojej rodzinie, osobom z komitetu wyborczego, przyjaciołom i znajomym, tym, którzy zaangażowali się w kampanię oraz ustępującemu burmistrzowi. W swoim pierwszym oficjalnym przemówieniu burmistrz zapewniała, że chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, dbać o społeczny dialog. Zadeklarowała także otwartość na pomysły. Gratulując nowo wybranym radnym, podkreślała rolę współpracy pomiędzy burmistrzem i radą.

- Wierzę, że będziemy traktowali Garwolin jak wspólne dobro. Czeka nas dużo ciężkiej pracy, dużo odpowiedzialności, ale liczę, że przez otwartość, dialog i wspólne rozwiązywanie problemów uda nam się pracować na rzecz miasta i jego mieszkańców tak, żeby nam się tu żyło lepiej, wygodniej i bezpieczniej – mówiła. - Proszę o aktywność w życiu społecznym i zawodowym. Mam nadzieję, że w atmosferze wzajemnego szacunku, umiejętności osiągania kompromisu będziemy podejmować najlepsze dla naszej społeczności decyzje, bo samorząd pracuje dla wszystkich mieszkańców – apelowała nowa burmistrz.

Podczas sesji głos zabrał także ustępujący po ponad 20 latach kierowania miastem burmistrz Tadeusz Mikulski.

- Pragnę podziękować mieszkańcom miasta za to, że przez tyle lat byłem obdarzany mandatem zaufania. Starałem się zawsze wywiązywać ze swoich obowiązków jak najlepiej. Myślę, że nasze miasto jest miastem dynamicznie rozwijającym. Mam nadzieję, że państwo radni będziecie ze sobą współpracować, bo tylko poprzez współpracę można osiągać cele – podkreślał Tadeusz Mikulski.

Symbolicznym przekazaniem władzy w mieście było przekazanie klucza do miasta. Nowa burmistrz Marzena Świeczak odebrała go z rąk Tadeusza Mikulskiego.

jd

Komentarze  

+6 #5 dzieki ze go nie ma juzJaSNA 2018-11-24 23:01
Cytuję a:
A ja myślę,że błędy gramatyczne w takich okolicznościach mogą się przydarzyć.
Ale żeby pan Przewodniczący RM nie podziękował ustępującemu Burmistrzowi to już nie błąd lecz chamstwo.

A ZA CO MOZNA DZIĘKOWAĆ ODCHODZĄCEMU BURMISTRZOWI, MOZE ZA ZADŁUZENIE MIASTA NA LATA A MOZE ZA COS INNEGO......... ...O CZYM MOZE DOWIEDZA SIE MIESZKANCY. KTO TO WIE?
Cytować
0 #4 Ważne!!!Lekarz 2018-11-24 21:02
Cukrzyca typu 2 może sygnalizować rozwój raka trzustki, co odkryła grupa amerykańskich naukowców. Wnioski z badań zostały opublikowane w czasopiśmie Narodowego Instytutu Onkologii Stanów Zjednoczonych.
Onkolodzy przeanalizowali dane dotyczące prawie 49 tysięcy pacjentów w okresie od 1993 do 2013 roku. Stwierdzono, że u osób z cukrzycą typu 2 ryzyko pojawienia się raka trzustki jest 2,3 razy większe. Jednocześnie pacjenci z cukrzycą we wczesnym stadium choroby byli bardziej narażeni na ryzyko.
„Nasze odkrycia potwierdzają hipotezę, że niedawno rozpoczęta cukrzyca jest przejawem raka trzustki, a długotrwała cukrzyca jest czynnikiem ryzyka nowotworu złośliwego” — czytamy w raporcie.
Cytować
-3 #3 TragediaZosia 2018-11-24 20:16
Tragedię to mają w starostwie.
Cytować
-3 #2 Błąd błędowi nie równy.a 2018-11-24 16:42
A ja myślę,że błędy gramatyczne w takich okolicznościach mogą się przydarzyć.
Ale żeby pan Przewodniczący RM nie podziękował ustępującemu Burmistrzowi to już nie błąd lecz chamstwo.
Cytować
+7 #1 JaJa 2018-11-23 18:09
Tragedia ta przemowa Pani Burmistrz, ten śmiech, te błędy gramatyczne Pani doktor.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież