Nowe władze w gminie Garwolin już są!

Opublikowano: 19 listopad 2018, 19:30 Kategoria Aktualności
gmina Garwolin

W gmina Garwolin jako pierwszej w powiecie garwolińskim odbyła się sesja nowej rady gminy. Tym samym ukonstytuowały się władze na kadencję 2018-2023. Radni i wójt odebrali zaświadczenia i złożyli ślubowanie. W tajnym głosowaniu wybrano także przewodniczącego rady. Został nim Bernard Makulec.

Zgodnie z przepisami pierwszą sesję nowej kadencji zwołuje komisarz wyborczy w terminie siedmiu dni od zakończenia poprzedniej kadencji, a ta upłynęła w piątek 16 listopada. Dziś o godzinie 10:00 odbyła się sesja Rady Gminy Garwolin. Do czasu wyboru przewodniczącego poprowadziła ją najstarsza radna - Elżbieta Wielgosz. Sprawozdanie z wyborów samorządowych, które odbyły się 21 października przedstawił przewodniczący gminnej komisji wyborczej Grzegorz Góźdź. I to on wręczył zaświadczenia o uzyskanym mandacie nowym radnym, a także wybranemu na drugą kadencję wójtowi Marcinowi Kołodziejczykowi.

- Chciałbym podziękować przede wszystkim mieszkańcom za poparcie mojej kandydatury, za to, że zostałem tak miło doceniony i że został mi przedłużony kontrakt z naszą gminą na działanie. Mam nadzieję, że ten kierunek, który obrałem wspólnie z radnymi poprzedniej kadencji jest dobry, że będziemy się tak dynamicznie rozwijać tak jak do tej pory, a nawet szybciej - mówił wójt.

Zarówno wójt, jak i radni złożyli uroczyste ślubowanie. Przez najbliższe 5 lat Rada Gminy Garwolin będzie pracować w składzie: Dariusz Kisiel, Piotr Żurawek, Elżbieta Wielgosz, Bernard Makulec, Marcin Rosa, Grzegorz Kot, Karolina Pyza, Monika Konopka, Małgorzata Żołądek, Albert Zawadka, Jarosław Chmielak, Wojciech Ruszkiewicz, Waldemar Krupa, Tadeusz Gora i Marek Kot.

Na przewodniczącego wybrano Bernarda Makulca. Był to jedyny kandydat, który wyraził zgodę na ubieganie się o tę funkcję. Zgłoszeni radni Marek Kot i Tadeusz Gora nie wyrazili takiej zgody. - Dziękuję za powierzenie mi tak zaszczytnej funkcji - mówił nowo wybrany przewodniczący. Na wiceprzewodniczącego wybrano Grzegorza Kota.

Nowym władzom gminy pogratulował obecny na sesji poseł Grzegorz Woźniak.

Sesja była transmitowana online, a radni głosowali nie poprzez podniesienie ręki, a za pomocą specjalnych urządzeń do głosowania.

jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież