Błędy w oświadczeniach radnych

Opublikowano: 18 listopad 2011, 08:56 Kategoria Aktualności
borowieoświadczeniasesja

Nieokreślenie kwoty jako przychód czy dochód, brak informacji o działkach, na których stoją domy czy niepodanie wszystkich źródeł dochodu. Takie błędy zarzuca fiskus radnym gminy Borowie VI kadencji.

Informacje o błędach w oświadczeniach przedstawiła na wczorajszej sesji przewodnicząca Alicja Szaniawska. Radni VI kadencji, którzy w wielu przypadkach po raz pierwsi zasiadają w radzie, nie ustrzegli się błędów przy wypełnianiu oświadczeń majątkowych za 2010 rok.

 

Sama przewodniczącą zapomniała o sprecyzowaniu kwoty z tytuły prowadzenia gospodarstwa, nie wiadomo było, czy jest to dochód czy przychód. Radny Tadeusz Baranek zapomniał o wpisaniu działki, na której wybudowany jest jego dom. Krzysztof Kowalski nie ujął w oświadczeniu wszystkich źródeł dochodu w ubiegłym roku.

Radni gminy Borowie ponadto często nie wykazywali dochodu z tytuły opłat bezpośrednich, nie wskazywali tytuły prawnego do majątku czy zaniżali ceny posiadanego mienia. Błędy nie były jednak na tyle poważne, aby Urząd Skarbowy w Garwolinie wszczynał postępowanie wyjaśniające.

Podczas wczorajszej sesji radni zdecydowali o podwyższeniu niemal wszystkich podatków. Wynikało to z podniesienia krajowych wskaźników, na bazie których wyliczane są lokalne opłaty.

W sprawach różnych Paweł Zboina kierownik posterunku policji w Borowiu przedstawił nowego policjanta. Sierżanta Artura Czajkę zastąpił sierżant Grzegorz Frankowski, który policjantem jest od kwietnia 2010 roku.

Trudno, żeby powoływać straż gminną, aby sprawdzała czy mieszkańcy mają umowy. To dodatkowe koszty [Wiesław Gąska]

Tadeusz Baran, przedstawiciel Mazowieckiej Izby Rolniczej, zarzucał wójtowi bierność w egzekwowaniu posiadania umowy na wywóz nieczystości. – Chyba wójt nie radzi sobie z pilnowaniem tego wszystkiego. Ludzie, którzy nie mają umów śmieją się z tych, którzy płacą za każdy pojemnik – mówił. – Trudno, żeby powoływać straż gminną, aby sprawdzała czy mieszkańcy mają umowy. To dodatkowe koszty. Sprawa się rozwiąże od nowego roku, kiedy zostanie wprowadzona opłata śmieciowa, która obligatoryjna dla wszystkich – wyjaśniał Wiesław Gąska, wójt gminy.

łk

Komentarze  

0 #11 PolicjantDariusz 2011-11-26 09:39
Panie redaktorze, nowy policjant to Grzegorz DANKOWSKI, a nie Frankowski
Cytować
0 #10 weraR 2011-11-24 14:13
A szkoda ze nie chcecie udzielic prostej odpowiedzi. Napisze ale do grajdola tam przynajmniej zajmuja sie tematem jak sie do nich zwroci chocby w komentarzu
Cytować
0 #9 odp.Łukasz Korycki 2011-11-24 13:50
Cytuję Ola:
czy redakcja odpisze czy i mnie zignoruje?

Witam,
do kontaktu z redakcją służy adres .
Na anonimowe prośby nie odpowiadamy.
Pozdrawiam
Cytować
+2 #8 Ktos zapytal o oswiadczenia radnych z Garwolina sama jestem ciekawa ale zadnej odpowiedzi nie zauwazylamOla 2011-11-24 13:41
czy redakcja odpisze czy i mnie zignoruje?
Cytować
-1 #7 Do jasiekkonio 2011-11-22 21:51
Ten z palcem na brodzie moim zdaniem ma twarz co najmniej doktora.Pozdraw iam!!!!konio
Cytować
+1 #6 niezłe porównaniejasiek 2011-11-22 20:44
Jakby w Borowiu byli wszyscy tacy radni jak ten z fotografii nr 6 to Borowie wyglądałoby jak ta Etiopia. Niezły jest ten z palcem na brodzie niedoszły magister trzech fakultetów.
Cytować
+4 #5 Czy redakcja napisze cos o błędach w oświadczeniach radnych z Garwolina?? 2011-11-22 11:35
Czy doczekam się odpowiedzi?
Cytować
0 #4 Dawnokonio 2011-11-21 12:57
I z przykrością stwierdzam dla straszącego ,że nie widzę jak na razie zagrożenia patrząc na zdjęcie ,no chyba ,że ktoś koniecznie chce "dorobić' dentystów i protetyków.Pozd rawiam !!!!konio
Cytować
+2 #3 nr 6Koniu 2011-11-21 08:41
e szkapina dawno chyba juchy nie wachales
Cytować
0 #2 Jedno niekonio 2011-11-20 19:34
ulega wątpliwości radni jak pokazuje zdjęcie numer 6 ,wyglądają naprawdę dobrze ,widać ,ze sobie nie szkodują to prawdziwi reprezentanci zasobnej gminy,można ich spokojnie pokazać w "świecie" na pewno nie są to przedstawiciele "głodującej Etiopii" co zauważy każdy nawet nieobeznany w meandrach geografii cudzoziemiec i bynajmniej nie będzie tu decydującym czynnikiem kolor skóry. Pozdrawiam!!!! konio
Cytować
+4 #1 a co z oswiadcczeniami radnych Garwolina?A 2011-11-18 09:42
Kiedy pojawi sie informacja?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież