Akcja Znicz 2018. 30 kolizji i cztery zabrane prawko

Opublikowano: 07 listopad 2018, 08:18 Kategoria Aktualności

Tegoroczna akcja „Znicz 2018” trwała od 31 października do 4 listopada. W działaniach wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którzy dbali o bezpieczeństwo na terenie naszego powiatu. Najtragiczniejszym dniem okazała się środa, w tym dniu doszło do śmiertelnego wypadku w Woli Żelechowskiej.

W ciągu tych kilku dni policjanci interweniowali blisko 200 razy, zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierowców pojazdów. Na drogach doszło do 30 kolizji drogowych.

Niestety najtragiczniejsza była środa, przed godziną 17 do dyżurnego garwolińskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wola Żelechowska. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 41-letni mężczyzna (trzeźwy), na prostym odcinku drogi w terenie niezabudowanym w miejscu nieoświetlonym, kierując samochodem ciężarowym marki DAF z cysterną, potrącił jadącego w tym samym kierunku nieoświetlonego 86-letniego rowerzystę. W wyniku zdarzenia pomimo podjętej reanimacji rowerzysta zmarł na miejscu. Trwa teraz postępowanie, w trakcie którego policjanci wyjaśnią wszystkie okoliczności wypadku drogowego. 

KPP Garwolin

fot. arch.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież