Napad i porwanie cysterny z paliwem

Opublikowano: 25 październik 2018, 17:50 Kategoria Aktualności

Młodego bandytę, który z bronią napadł na cysternę przewożącą paliwo, zatrzymali garwolińscy policjanci. Sprawca ciężarówkę wraz z cysterną uprowadził ze stacji paliw na terenie Garwolina. Mężczyzna wpadł po policyjnym pościgu w miejscowości Wola Rębkowska.

Po godzinie 9.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie odebrał zgłoszenie, że z parkingu na jednej ze stacji na terenie Garwolina doszło do sterroryzowania bronią kierowcy ciężarówki i uprowadzenia cysterny z paliwem. Mężczyzna który porwał cysterną oddalił się w kierunku miejscowości Miętne.

Dyżurny po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast na miejsce skierował policjantów. Mundurowi błyskawiczne namierzyli uprowadzoną ciężarówkę. Kierowca uprowadzonego pojazdu na wąskiej drodze nie dawał się wyprzedzić i nie zatrzymał się do dwóch kontroli drogowych. Skutecznym zatrzymaniem ciężarówki okazała się blokada policyjna zorganizowana w miejscowości Wola Rębkowska. Napastnik nie miał już możliwości dalszej ucieczki,  porzucić pojazd i próbował uciec w pobliskie pola.

Tak wyglądały ćwiczenia zorganizowane przez stację paliw Shell Polska i Policję. Policjanci którzy brali udział w działaniach nie wiedzieli, że to ćwiczenia dowództwo – sztabowe,  nie znali scenariusza.

KPP Garwolin

Komentarze  

0 #2 Bzdura aż dymio.Misjonarz 2018-11-24 18:34
Gdyby policjanci nie wiedzieli że to ćwiczenia to by go przy stosownej sytuacji zastrzelili. Po co takie bzdury ludowi bożemu wciskać i jaki cel jest takich ćwiczeń. Jeszcze nigdy i nikt w Europie a może i na świecie nie porwał cysterny z paliwem.
Cytować
0 #1 Brawo policja!Michałł 2018-10-27 08:02
Czy ktoś kto wpadł na pomysł tych ćwiczeń i tego, by nie informować policjantów o tym, że to ćwiczenia właśnie, a nie prawdziwa akcja pomyślał o tym, że któryś z nich mógł odstrzelić tego kierowcę? Ciekawe czy ten podstawiony kierowca miał tego świadomość i jak tłumaczyliby się organizatorzy, gdyby tak się stało.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież