Inwestycyjny sukces Borowia

Opublikowano: 15 listopad 2011, 08:40 Kategoria Aktualności
borowieorlikboiskodrogi

Czasy, kiedy po opadach deszczu w centrum Borowia tworzyło się bajoro, po którym pływały kaczki, odeszły do lamusa. Mieszkańcy oprócz wyremontowanych ulic i chodników mogą cieszyć się z kompleksu boisk „Moje Boisko – Orlik 2012”.

Wczoraj w Borowiu uroczyście oddano do użytku dwie inwestycje. W połowie października 2008 roku miejscowy samorząd złożył wniosek do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Po pozytywnej akceptacji dokumentów gmina Borowie otrzymała dofinansowanie 4,7 mln zł inwestycji wartej ponad 5,5 mln zł.

 

Ostatniego dnia czerwca br. w Borowiu zakończyła się budowa parkingu, 14 ulic zyskało nawierzchnię bitumiczną, chodniki wraz z odwodnieniem. – Wielu pamięta jak mało przejezdne były nasze ulice. Wynikało to z licznych inwestycji, a przede wszystkim z budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. W miejscu obecnego parkingu po deszczach tworzyło się bajoro, po którym pływały kaczki – zaznaczał Wiesław Gąska, wójt gminy Borowie. - Powiem szczerze, że trudno pozyskać tak duże pieniądze, ale jeszcze trudniej je rozliczyć – dodał.

Mieszkańców Borowia ucieszy także tablica z wyświetlaczem diodowym, na której obok aktualnej daty i czasu wyświetlana jest bieżąca temperatura powietrza.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonano także na kolejnym w powiecie "Orliku". Kompleks boisk w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012" powstał przy Zespole Oświatowym w Borowiu. Każdego dnia do godz. 22 mieszkańcy mogą korzystać z boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą oraz placu do gry w koszykówkę i siatkówkę o nawierzchni poliuretanowej. Do dyspozycji jest także zaplecze sanitarno-szatniowe.

- To boisko przyczyni się do rozwoju naszych uczniów i lepszej realizacji zajęć wychowania fizycznego. Razem z pięknym zapleczem mam nadzieję, że zaowocuje narodzeniem nowych mistrzów sportu w Borowiu – podkreślała Renata Krupa, dyrektor szkoły.

Słów podziwu dla borowskiego samorządu nie szczędziła Stanisława Prządka. – Podziwiam wyjątkową konsekwencję wójta i rady gminy. Wiele gmin w Polsce i nawet w Unii Europejskiej pozazdrościłoby Borowiu tylu inwestycji – spostrzegła poseł.

Szybkiej realizacji inwestycji sportowej gratulował poseł Grzegorz Woźniak. Na zgodę, która jest podstawą udanych działań, zwracał uwagę starosta Marek Chciałowski. Oprócz niego do Borowia przyjechali m.in.: Krzysztof Żochowski – radny sejmiku województwa, Stefan Gora – wicestarosta powiatu, Jerzy Piesio – sekretarz starostwa, bryg. Dariusz Sadkowski – komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, wójtowie i burmistrzowie samorządów powiatu, radni gminy Borowie, sołtysi.

Błogosławieństwa nowej infrastruktury drogowej i boiska dokonał ks. Stanisław Staręga, proboszcz parafii Borowie. Wczorajsze popołudnie programem artystycznym umilili uczniowie Zespołu Oświatowego.

łk

fot. jd

Komentarze  

+1 #9 KK 2011-11-26 23:35
Ksiądz pewnie za darmo nie święcił boisk...
Cytować
0 #8 Co w y chcecie od ksiedzuName 2011-11-26 18:01
W innym kraju jak byś tak powiedział to byś był wygnany a wy checie być tacy nowoczesni a europa ma nas w dupie
Cytować
0 #7 super imprezaStan 2011-11-16 20:22
Gratulacje dla Pana wójta i całej rady. Faktycznie gmina Borowie jest w czołówce wszechstronnie rozwijających się gmin. Trzymajcie tak dalej. A uroczystość otwarcia zrobiła na mnie pozytywne wrażenie.
Cytować
-2 #6 Ksiądz do kościoła nie do władzypan 2011-11-16 09:18
Księża już się chyba zagościli na salonach. Jak to dobrze że ich czas się kończy. Jestemy ciemnotą europy pod względem bezwzględnej miłości do czrnych kiecek
Cytować
-6 #5 Klechazxcv 2011-11-15 20:57
A ten klecha co tak łapami wymachuje? Groźi, że za mało w niedziele na tacę dostał? Żałosne. Kiedy Polska uwolni się od mafii w czarnych kieckach?
Cytować
+3 #4 Rypac Bedoków po kieszenijakoko 2011-11-15 19:11
A w grajdole nawet złotówki nie potrafia załatwic z unii , basen "kicha' drogi czy inne lepiej skrobac mieszkanców naród "głupi" wiec łatwo nim manipulowac niech
Cytować
+1 #3 Unia nie upadniekonio 2011-11-15 19:00
Ponieważ to nie leży w interesie Niemiec ,kraju który jako jedyny zachował potężny nowoczesny przemysł i jest największym eksporterem na świecie(oprócz Chin). Europa bez ceł i ochrony krajowych gałęzi produkcji jest im jak najbardziej na rękę.pozdrawiam !!!!konio
Cytować
+2 #2 Żabol 2011-11-15 12:23
Szkoda tylko, że orliki są jednym z nielicznych osiągnięć rządu poprzedniej kadencji. Brak było istotnych reform, a rosnące zadłużenie zagraniczne prowadzi na razie powoli, ale nieuchronnie do silnych perturbacji (deficyt budżetowy też trzeba zmniejszyć).
Brawa po raz kolejny należą się Wójtowi Borowia i jego gminnej ekipie za sprawne pozyskanie znaczących środków unijnych.Trzeba korzystać z UE póki ma duży budżet, jeszcze przed prawdopodobnym upadkiem europejskiej waluty i jeszcze większym ewentualnym kryzysem finansowym. Mam nadzieję, że sama Unia jednak nie upadnie.
Cytować
0 #1 brawoobserwator 2011-11-15 09:07
widać, że posłom opozycji też się Orliki podobają - tylko szkoda że w telewizji mówią co innego
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież