Jest szansa na świetlice w gminie Garwolin

Opublikowano: 27 wrzesień 2018, 14:15 Kategoria Aktualności
gmina Garwolin

Mieszkańcy Niecieplina cieszą się już nową świetlicą wiejską. Na takie miejsce spotkań od dawna czekają mieszkańcy Górek i Nowego Puznowa. Budowa świetlic od dawna jest w planach samorządu, ale nie było szans na ich realizację. Teraz pojawiło się światełko w tunelu.

Tym światełkiem jest możliwości pozyskania środków zewnętrznych na realizację obu inwestycji. Gmina Garwolin złożyła wniosek w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski. Jeden wniosek na dofinansowanie dwóch inwestycji – budowy świetlicy w Górkach i Nowym Puznowie.

­-  Dokumentacje dla tych inwestycji są przygotowane od dawna. Oczekiwaliśmy na możliwość złożenia wniosku blisko od dwóch lat. Mieszkańcy o to dopytywali. Mamy nadzieję, że się uda – mówi wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Gmina ma szansę pozyskać 500 tys. zł dofinansowania na każdą inwestycję, czyli w sumie 1 mln zł. Warunkiem jest jednak to, żeby wartość jednej inwestycji nie przekroczyła miliona złotych.

W tej chwili wnioski w konkursie są weryfikowane. Rozstrzygnięcie powinno się odbyć do końca roku. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wyczekiwane inwestycje rozpoczną się nawet już w przyszłym roku.

jd

Komentarze  

+1 #4 traktowanie wsi...bajka 2018-10-01 14:34
dobrze Vox populi zaznaczył niech w końcu zaczną na równi traktować wszystkie wsie. A oświetlenie w Sławinach to rzeczywiście do dupy... co druga latatnia jakaś ciemna lampa że aż strach iść bo strasznie ciemno mogli by to jednak uzupełnić a droga przy lesie to tragedia a Urząd 6 razy r roku przysyła niedomyłków którzy latają to w niepogodę i po co jak za tydzień to wszystko zostaje i tak wypłukane... Oświetlenie tez się prosi...niedług o wybory i nowe obiecanki cacanki a ludzie głupi...
Cytować
+2 #3 Mieszkaniec okolic WilgiRafał M 2018-09-28 20:11
Nie narzekajcie tak. U nas nie ma ani chodnika, ani drogi, gazociągu, kanalizacji, progów zwalniających przy szkole również brak. Oświetlenie w nocy też jest wyłączane. U nas są jedynie wiecznie spieszący się kamikadze samobójcy na tej marnej jakości drodze, pijaczki w przydrożnym rowie i nic nie dąży do poprawy. Głowa do góry. Inni niestety mają jeszcze gorzej.
Cytować
0 #2 wsi wesolawsi wesola 2018-09-28 15:29
A Jagodne dostalo litkę po sklepie który stał na wsi terenie, jakby nie można bylo go rozbudowac,powi ekszyć
Cytować
+3 #1 Ciekawe...Vox populi 2018-09-27 20:51
...kiedy Pan wójt i szanowna rada wysili sie na równe traktowanie wszystkich wsi i mieszkańców gminy, w tym takiego przysiółka jak Sławiny.
300 metrów świeżego asfaltu raz na rok nie wystarcza, bo tu tez by się przydało co nieco więcej.
Moze zacznijmy od oswietenia na każdym słupie, a nie na co drugim albo trzecim, ze nocą strach iść przez zalesiona cześć wsi?
Moze by tak chodnik? Moze placzabaw dla dzieci, skoro inne wsie mają? O świetlicy to marzyć można...
A moze by też pofatygować sie do Urzędu Miasta i wyprosić żeby w końcu porządnie zrobili ten cholerny półkilometrowy kawałek asfaltu przy lesie zawadzkim, który maja pod swoją opieką? Cerują go jakimś nie wiadomo czym 5 razy w roku, a i tak dłużej jak 2-3 tygodnie sie to wszystko nie utrzymuje.
Tu tez mieszkają ludzie którzy na Was głosowali.
To jak, Panie Wójcie, machinom?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież