Dzieje się latem! Zaplanuj weekend

Opublikowano: 14 wrzesień 2018, 16:52 Kategoria Aktualności
weekend

Co? Gdzie? Kiedy? Sprawdźcie najciekawsze wydarzenia w powiecie garwolińskim i zaplanujcie weekend!

Rycerski piknik w Sulbinach

Coroczny piknik historyczny organizowany przez Gminne Centrum Animacji Kultury już w najbliższą niedzielę. W tym roku z okazji stulecia odzyskania niepodległości będzie można powędrować przez dzieje ziemi garwolińskiej od czasów chwały rycerzy mazowieckich aż po wydarzenia związane z bohaterską obroną niepodległości Polski w roku 1920! Start pikniku o godzinie 15:00, a w programie między innymi: walki pokazowe rycerzy mazowieckich księcia Janusza III,  prezentacja umundurowania i uzbrojenia żołnierzy z okresu powstania kościuszkowskiego 1794 roku, pokaz walk z użyciem kos bojowych, pokaz broni czarnoprochowej, turniej łuczniczy dla małych i nieco większych, konkursy zręcznościowe z użyciem szabli, kiermasz staroci i pieczenie prosiaka.

Więcej informacji


Dożynki w Parysowie

To już chyba ostatnia okazja w tym roku do tego, żeby uczestniczyć w dożynkach. Tym razem za plony dziękować będą mieszkańcy gminy Parysów. W niedzielę, 16 września, o godzinie 12:00 zostanie odprawiona msza święta, a po niej będzie można między innymi podziwiać korowód i ceremoniał dożynkowy. Na scenie wystąpi miedzy innymi lokalna młodzież oraz zespół Delay.

Odpust i parafiada w Miętnem

W niedzielę, 16 września w Miętnem odbędą się uroczystości odpustowe i 24. już parafiada, która jest wydarzeniem integrującym lokalną społeczność. O godzinie 12:00 zostanie odprawiona msza święta, a po niej będzie można podziwiać dzieci z Przedszkola „Leśne skrzaty” w Michałówce oraz młodzież, która wystąpi z programem dla dzieci. W programie także między innymi rowerowy przejazd turystyczny na trasie Miętne-Wola Rębkowska-Stara Huta, gry i zabawy dla dzieci, zawody rowerowe i rolkowe dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Szczególną atrakcją dla gości parafii Miętne będzie Kawiarenka Patriotyczna przygotowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Garwolińskiej, gdzie będzie można poczęstować się ciastem konkursowym, kawą mrożoną i lemoniadą oraz Potańcówka w stylu lat 20 XX wieku. O 19.30 nastąpi rozstrzygniecie konkursu na „Ciasto Parafiady” oraz podsumowanie uroczystości i zawodów sportowych oraz losowanie nagrody  głównej dla uczestników „Zabawy fantowej”. Od 20:00 zabawa taneczna z zespołem „Grand”. Będą też bezpłatne dmuchańce dla dzieci.

Biegiem po Zarzeczu

W niedzielne popołudnie na Terenach Rekreacyjnych „Zarzecze” odbędzie się trzeci bieg w cyklu tegorocznego Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Pobiec może każdy – bez względu na wiek. Na wszystkich zawodników będzie czekał na mecie medal i coś do zjedzenia.

Więcej o wydarzeniu

jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież