W Lisich Jamach uczczą ofiary totalitaryzmu

Opublikowano: 12 wrzesień 2018, 06:59 Kategoria Aktualności
miętnelisie jamygmina garwolin

Wójt Gminy Garwolin organizuje obchody Dnia Pamięci Ofiar Totalitaryzmu - uroczystość ku czci i pamięci pomordowanych w miejscu kaźni tzw. Lisich Jamach w lasach nadleśnictwa  Kotwica, wieś Miętne. Tegoroczne uroczystości rozpoczną się w piątek o godz. 12.

W latach 1942-1944 w Lisich Jamach dokonano mordu na kilku tysiącach ludności polskiej, żydowskiej, romskiej oraz jeńcach radzieckich.

Tegoroczne obchody organizatorzy traktują nie tylko jako wyraz hołdu dla pomordowanych podczas okupacji mieszkańców Garwolina i okolic, ale także dla wszystkich strażników  niepodległości i obrońców pokoju, którzy na przestrzeni wieków na ziemi garwolińskiej przyczynili się swoją walką i życiem do odzyskania przez Polskę niepodległości 100 lat temu. Wspominamy będą także ofiary totalitaryzmu sowieckiego z racji zbliżającej się rocznicy agresji sowieckiej na Polskę w dniu 17 września.

Uroczystość uświetni udział Kompanii Honorowej 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego oraz oprawa muzyczna Orkiestry Wojskowej z Siedlec.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież