Blisko 3 tysiące interwencji. Policja podsumowała wakacje

Opublikowano: 11 wrzesień 2018, 09:28 Kategoria Aktualności
policjaKPP Garwolin

W okresie wakacji policjanci w całym powiecie garwolińskim interweniowali 2778 razy. Odnotowano 19 wypadków drogowych oraz 201 kolizji, w których zginęła 1 osoba, a 23 zostały ranne. Policjanci z garwolińskiej drogówki skontrolowali 3171 kierujących pojazdami. Pomimo licznych apeli o zachowanie trzeźwości ujawnili aż 40 kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu.


Funkcjonariusze, jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, sprawdzając m.in. prędkość pojazdów, trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów. W okresie wakacji policjanci z garwolińskiej drogówki skontrolowali łącznie 3171 kierujących pojazdami, w tym: 76 rowerzystów, 44 motocyklistów i motorowerzystów, 52 kierowców autobusów, 317 samochodów ciężarowych. Szczególną uwagę zwracali na  przestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa przewozu dzieci, badali trzeźwość, a także sprawność psychofizyczną oraz uprawnienia i kwalifikacje zawodowe kierowców wykonujących przewozy wakacyjne.

W czasie tegorocznych wakacji na drogach powiatu garwolińskiego miały miejsce 220 zdarzenia drogowe. Odnotowano 19 wypadków oraz 201 kolizji, w których 1 osoba zginęła, a 23 zostały ranne. Za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego na 768 kierujących policjanci nałożyli mandaty karne, a 1838 kierowców pouczyli. Ponadto, w 42 przypadkach, funkcjonariusze sporządzili wnioski o ukaranie do sądu.  Podczas przeprowadzanych kontroli drogowych ujawnili 40 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci podejmowali też stanowcze interwencje wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków drogowych, z uwzględnieniem jazdy nieoświetlonymi rowerami po zapadnięciu zmierzchu. Przeprowadzali też szereg akcji z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas wakacji garwolińska drogówka zatrzymała 81 uprawnień do kierowania pojazdami, z czego 53 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym okazał się być 35-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu mińskiego, który jechał z prędkością 151 km/h.

Funkcjonariusze pełnili służbę nie tylko na drogach, ale też na wodach i terenach przywodnych. W celu zmniejszenia liczby utonięć i nieszczęśliwych wypadków nad akwenami oraz podniesienie świadomości z zakresu bezpieczeństwa nad wodą policjanci przeprowadzili wiele działań profilaktycznych. Wielokrotnie uczestniczyli w spotkaniach z dziećmi, ucząc je, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą czy w lesie. Rozmawiali z nimi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznych zabawach w domu,  podczas nieobecności rodziców. 

Łącznie w  czasie wakacji policjanci w całym powiecie garwolińskim zrealizowali 2778 interwencji. Dodatkowo służbę garwolińskich mundurowych wspomagały patrole radomskiego Oddziału Prewencji Policji.

KPP Garwolin/oprac. red.

Komentarze  

-1 #1 Kontrolechuck 2018-09-11 20:35
Bardzo dobrze, że policja kontroluje kierowców. Zawsze jest w razie czego yanosik, więc za małe wykroczenia nie będą nas karać, a tych,którzy stanowią realne zagrożenie, bardzo szybko mam nadzieję policja będzie wyłapywać.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież