Utrudnienia na DK nr 17 po zderzeniu ciężarówek

Opublikowano: 10 wrzesień 2018, 16:48 Kategoria Aktualności
gmina sobolewchotynia

Duże utrudnienia czekają kierowców na drodze krajowej nr 17 przy skręcie na Chotynię (gm. Sobolew). Pasy w obu kierunkach blokuje wywrotka, który zderzyła się z inną ciężarówką.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy po godz. 16 od czytelnika Jakuba. Z jego relacji wynika, że na pasie w kierunku Lublina, w pobocze „wbiła się” wywrotka. Zestaw z kolejną wywrotką blokuje tuż obok przejazd w obu kierunkach.

Na miejscu jest policja, straż pożarna i karetka.

Aby ominąć miejsce wypadku należy jak najwcześniej zjechać z „17”.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia przesłał na Piotr.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podaje, że utrudnienia mogą potrwać do godz. 19.30.

Aktualizacja, godz. 17.50. Jak informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, w zdarzeniu brały udział cztery pojazdy, w tym dwie ciężarówki. Do szpitala trafili kobieta i dziecko z auta osobowego. Ruch na DK nr 17 udało się poprowadzić drogami technicznymi.

Aktualizacja, 11 września, godz. 8.15. - Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 22-letni mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym m-ki Man jadąc w kierunku Lublina, nie zachował należytej ostrożności od poprzedzającego pojazdu  i w wyniku gwałtownego hamowania chcąc ominąć pojazd ciężarowy marki MAN którego 24-letni kierowca zjechał do rowu, usiłując ominąć pojazd m-ki Renault Scenic którym kierował 24-letni mężczyzna, wykonujący manewr skrętu w lewo w miejscu niedozwolonym. Kierowca samochodu ciężarowego zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził w wyniku złożenia się ciężarówki do zderzenia z pojazdem m-ki Honda. Obrażeń ciała doznali: kierująca Hondą lat 63 oraz pasażerowie pojazdu 37-letnia kobieta i 3-letni chłopiec, którzy zostali przewiezieni do szpitali. Wszyscy kierujący trzeźwi. Sprawcę wypadku ustalą policjanci z PP Sobolew w prowadzonym postępowaniu - precyzuje rzecznik policji.

- Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazali załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomocy medycznej pozostałym dwóm osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w samochodach osobowych i dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP - informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

łk

Komentarze  

0 #8 WypadekVbn 2018-09-12 17:57
Ogarnijcie się ludzie. Nie odzywajcie się jeśli nie macie zielonego pojęcia jak prowadzi się takie auta. Jak macie taki problem do kierowców z artykułu to ujawnijcie się, a nie komentujecie spod anonimów. Jak to mówią kozak w necie, pi**a w świecie. Nie macie prawa oceniać nie znając szczegółów sytuacji. Jak wynika z powyższego raportu, o ile potraficie czytać ze zrozumieniem, całe zajście spowodował facet z osobówki, któremu nagle zachciało się gwałtownie zahamować dodatkowo w miejscu niedozwolonym. Ciężarówka ma swój ciężar i niestety nawet jeśli zachowa prawidłowy odstęp, zawsze znajdzie się ktoś kto ją wyprzedzi i będzie się trzymać blisko. Zastanówcie się na drugi raz zanim kogoś obrazić je, bo jedynych cymbałów jakich tu widac, to Ci którzy komentują nie znając szczegółów zdarzenia.
Cytować
0 #7 WypadekVbn 2018-09-12 17:46
Ludzie ogarnięcie się.. nie macie zielonego pojęcia o prowadzeniu takich aut to się nie odzywajcie. Jak macie taki problem do kierowcow z artykułu to śmiało ujawnijcie się, a nie komentujecie pod anonimami. Jak to mówią kozak w necie, pi**a w świecie. Nie znacie szczegółów wypadku więc nie macie prawa oceniać. Jak wynika z powyższego raportu ze zdarzenia, o ile potraficie czytać ze zrozumieniem, to całe zajście spowodował facet z osobówki,którem u nagle zachciało się gwałtownie zahamować. Ciężarówka ma swój ciężar i jeśli nawet jedzie z odpowiednia odległością to zawsze znajdzie się ktoś kto ją wyprzedzi i będzie się trzymał blisko przed.. zastanówcie się zanim zaczniecie kogoś wyzywać bo nie macie takiego prawa. A jeśli ktoś tu już jest cymbalem to ludxie, którzy oceniają nie znając sytuacji.
Cytować
-2 #6 wypadekANgosc 2018-09-11 19:02
Osoby podróżujące hondą lub ich rodzinę proszę o kontakt
Cytować
-2 #5 wypadekgwypadek.gosc 2018-09-11 10:45
Bardzo proszę o kontakt osoby podróżujące honda lub ich rodzinę
Cytować
0 #4 XyzWywrotowiec 2018-09-11 10:37
Miałem przyjemność jeździć na budowie s17 na tamtym odcinku, auta ciezarowe w wybranych firmach nie spełniają nawet minimalnych wymogów stanu technicznego, co więcej są notorycznie przeladowywane, i mowa tu o 30 tonach ładunku kiedy ładowność takiego pojazdu wynosi 16 ton. Opony, elementy zawieszenia, smietnik! Pracownicy są dzień w dzień poganiani, wywierana jest na nich presja, liczy się tylko więcej i szybciej i niestety to kończy się w ten sposób. Dorabianie się na krzywdzie ludzkiej. Brawo!
Cytować
-2 #3 kierowcy ciężarówekkierowca 2018-09-11 09:03
Jeden jak i drugi za gapiostwo powinni stracić prawo jazdy bez litości że jedyny żywiciel czy coś tam. Taczkami na budowie niech jeżdżą a nie na wywrotkach.
Cytować
-1 #2 QxzXyz 2018-09-11 00:03
Brawo!
Cytować
-2 #1 KaraNieznajomy 2018-09-10 17:40
A temu cymbałowi z Zielonego mana to powinno się dostać bo jak jednego dnia jechałem rowerem do pracy to z naprzeciwka jechały dwa busy to on mija na zakręcie "na chama" i gdybym nie zjechał na pobocze to na 100% by o mnie zachaczył.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież