Dzieje się latem! Zaplanuj weekend

Opublikowano: 07 wrzesień 2018, 16:02 Kategoria Aktualności
weekend

Co? Gdzie? Kiedy? Sprawdźcie najciekawsze wydarzenia w powiecie garwolińskim i zaplanujcie weekend!

7 września – Rekonstrukcja na rocznicę bombardowania Garwolina

8 września przypada rocznica bombardowania Garwolina. W tym roku uroczystości upamiętniające to wydarzenie odbędą się w piątek. Po mszy świętej, która zostanie odprawiona w kolegiacie o godzinie 17:30, na Skwerze Solidarności odbędzie się rekonstrukcja historyczna w wykonaniu Radzyńskiego Stowarzyszenia Kawaleryjskiego z gościnnym udziałem Teatru Rękawiczka, Klubu Seniora w Garwolinie i mieszkańców. Przez cały dzień na skwerze można oglądać wystawę zdjęć Garwolina.

Więcej o wydarzeniu

9 września – Dożynki powiatowe w Łaskarzewie

Tegoroczne powiatowe święto plonów odbędzie się w najbliższą niedzielę w Łaskarzewie. Uroczystość rozpocznie tradycyjny korowód dożynkowy, a o godzinie 12:00 odbędzie się msza św. w kościele parafialnym. Po jej zakończeniu uczestnicy przejdą w uroczystym przemarszu do łaskarzewskich „Alejek”. O godzinie 14:00 rozpocznie się część oficjalna razem z rozstrzygnięciem konkursów oraz wręczeniem medali. Popołudniową część koncertową wypełnią między innymi zespoły: Trzy Korony, Joker i Power Boy.

Więcej o wydarzeniu

9 września – III Kryterium Uliczne „Horyzontu”

W niedzielę w Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej odbędzie się III Kryterium Uliczne, którego głównym organizatorem jest Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont”. Ścigać się będzie można na rowerze szosowym lub dowolnym w kategoriach: woman, man i junior. Wyścig odbędzie się w ruchu zamkniętym. Oprócz sportowej rywalizacji imprezie przyświeca też cel charytatywny – kolarze będą zbierać pieniądze dla swojej kolegi, który kilka tygodni temu stracił w pożarze dom i uległ poparzeniom.

Więcej o wydarzeniu

9 września – Dożynki w Mariańskim Porzeczu

Niedziela w parafii Goźlin będzie wypełniona wieloma atrakcjami. Po mszy świętej o godz. 9:00 uroczyście zostaną wręczone indeksy miejscowej parafii, spisane dzięki Garwolińskiej Grupie Indeksującej.  Odpustowej mszy świętej o godz. 11:00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Przed eucharystią odbędzie się poświęcenie kamienia i tablicy upamiętniającej poległych w walce o niepodległość ojczyzny w 100. rocznicę jej odzyskania. Po mszy świętej na placu przy kościele odbędą się uroczystości dożynkowe gminy Wilga.

jd

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież