Nakręć film profilaktyczny i wygraj nagrody!

Opublikowano: 31 sierpień 2018, 14:49 Kategoria Aktualności

Już drugi raz Komenda Powiatowa Policji, Urząd Gminy oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie organizują konkurs w ramach projektu profilaktycznego "Edukacja szansą na poprawę bezpieczeństwa w powiecie garwolińskim". Przedmiotem konkursu jest krótkometrażowy film profilaktyczny poświęcony tematowi przemocy rówieśniczej, w rodzinie i w internecie pod hasłem "Przyjaźń jest ważna, bo…". Tegorocznym sponsorem konkursu jest AVON Operations Polska.


Z początkiem września rozpoczyna się druga edycja powiatowego konkursu na film profilaktyczny, którego tematyka dotyczyć będzie bardzo aktualnego problemu, jakim jest przemoc: zarówno ta rówieśnicza, jak i w rodzinie czy w internecie. Podobnie jak w zeszłym roku, do udziału w konkursie zaproszone zostały garwolińskie szkoły, a sama inicjatywa powstała, aby zainteresować dzieci profilaktyką społeczną. Konkurs jest realizowany w ramach programu MSWiA „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020, czyli rządowego projektu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań w społecznościach lokalnych.


Do współpracy przy tegorocznej edycji Organizator zaprosił firmę AVON Operations Polska, która została oficjalnym sponsorem konkursu. AVON Operations Polska od lat angażuje się w walkę przeciwko przemocy domowej w ramach prowadzonej od ponad 10 lat kampanii edukacyjno-informacyjnej pod hasłem: „AVON Kontra Przemoc”, której nieodłączną częścią jest organizowany co roku bieg „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”.


- Edukacja dzieci jest niezwykle istotnym etapem zapobiegania problemom społecznym. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja konkursu, poza dużą dawką nauki, przyniesie młodym uczestnikom także wiele inspiracji oraz zabawy. Cieszymy się, że w tym roku dołącza do nas AVON Operations Polska, od lat prowadząca kampanię przeciwko przemocy. Liczymy na jeszcze więcej zgłoszeń, które będą nie tylko inspirującymi i kreatywnymi dziełami, ale także cenną lekcją życia dla ich autorów i widzów – mówi Danuta Kalinowska – pomysłodawczyni akcji.


W poprzedniej edycji konkursu wzięło udział dziewięć szkół, które w sumie nadesłały jedenaście filmów, spośród których zwycięskim okazał się ten nagrany przez Szpital Mazowiecki w Garwolinie, pt.: „Gra zwana życiem”. W tym roku konkurs skierowany jest do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, III klas gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu garwolińskiego. Według zasad zawartych w regulaminie, mogą w nim wziąć udział grupy składające się maksymalnie z 20 osób, które mają prawo do zgłoszenia jednego filmu o długości od 10 do 20 minut, nawiązującego do hasła "Przyjaźń jest ważna, bo…”.


Zwieńczeniem konkursu ma być oficjalny przegląd nadesłanych filmów, który odbędzie się 8 listopada w lokalnym kinie Wilga. Podczas wydarzenia powołane przez organizatora jury oceni i wybierze cztery zwycięskie prace, które cechować będzie najbardziej rozbudowana warstwa merytoryczna oraz najsolidniejsze wykonanie. Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni kwotą w wysokości od 900 do 1800 zł, a środki te zostaną wręczone dorosłym opiekunom zwycięskich grup z przeznaczeniem dla uczestników konkursu, a nie placówek oświatowych. Dodatkowo każdy członek zwycięskiej drużyny otrzyma upominkowy zestaw kosmetyków firmy AVON, a najciekawsze z filmów
zostaną zaprezentowane we wszystkich szkołach w powiecie.

Więcej informacji o konkursie, wraz z regulaminem i kartą zgłoszeniową, można znaleźć bezpośrednio na stronie mazowieckiej policji, pod adresem: www.mazowiecka.policja.gov.pl/wg
Gotowy film należy dostarczyć do 29 października 2018 roku do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie (ul. Stacyjna 23).

mat.pras.

fot. freepik

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież