reklama

Autobus spłonął doszczętnie na DW nr 801

Opublikowano: 28 sierpień 2018, 08:01 Kategoria Aktualności
wilgapożarautobus
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Sześć zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu, który wybuchł na drodze wojewódzkiej nr 801 w Wildze.

Zgłoszenie służby ratunkowe otrzymały wczoraj po godz. 23. Według naszych ustaleń, autokar nie przewoził pasażerów. Kierowca po zauważeniu zagrożenia zatrzymał się i bezpiecznie opuścił pojazd.

Pożar gasiło sześć zastępów straży pożarnej, w tym cztery OSP. Autobus spłonął doszczętnie. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zajęła się kierowcą.

reklama


Po godz. 2 wrak został zepchnięty z nadwiślanki na pobocze.

Aktualizacja godz. 09:25

- Po godz. 23:00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze autobusu marki Setra, który znajdował się na drodze wojewódzkiej nr 801 w miejscowości Skurcza. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów piany do wnętrza pojazdu, który w całości był objęty pożarem. Autobusem podróżował tylko kierowca, który uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W trakcie działań droga była całkowicie zablokowana. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP - informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie

łk

fot. czytelnik


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama