W gminie Borowie dziękowali za plony [wideo]

Opublikowano: 27 sierpień 2018, 08:50 Kategoria Aktualności
dożynkiborowie

Deszczowa pogoda dożynek w Borowiu pokazała jak nieprzewidywalna w pracy rolnika jest aura. Mieszkańcy wszystkich sołectw dziękowali za tegoroczne plony.

Świętowanie rozpoczęło się wczoraj od mszy świętej w miejscowym kościele pw. Trójcy Świętej. Bogoto zdobione wieńce dożynkowe i chleby został pobłogosławione podczas procesji z darami.

- Przychodzimy tutaj, aby podkreślić związek pracy rolnika z wiarą. Nie ma pracy bez bożego błogosławieństwa – zaznaczał w trakcie homilii proboszcz ks. Marek Kukiel. Duchowny nawiązał w kazaniu do wspominanej wczoraj w kościele Matki Boskie Częstochowskiej, która chroniła naród polski na przestrzeni wieków.

Później barwny korowód, z borowiecką orkiestrą na czele, przeszedł na plac przed remizą. Symbolicznym momentem było przekazanie chleba przez starostów dożynek. Honory w tym roku pełnili Aneta i Piotr Wysoccy z Brzuskowoli. Dożynkowego zwyczaju dochowały zespoły ludowe z Iwowego, Lalin, Chromina i Brzuzy.

– Obiecujemy, że będziemy go dzielić sprawiedliwie, aby dla nikogo nie zabrakło – mówili odbierając bochen przewodnicząca rady gminy Alicja Szaniawska i wójt Wiesław Gąska. W programie dożynek nie zabrakło rzadko spotykanego zwyczaju. Tradycyjnie goście, obtańczyli wieńce dożynkowe i to mimo deszczu. Walczyka przygrywała kapela Bocianisko.

- Z wielką wdzięcznością, szacunkiem i podziwem dla ciężkiej pracy rolników, wszyscy spoglądamy na przepiękne wieńce i niezwykle wymowne chleby dożynkowe – mówił wójt Gąska. Wójt podkreślał wielowiekowe przywiązane do tradycji święta plonów.

Trud polskiego rolnika podkreślali goście dożynek. W tym gronie byli m.in. poseł Grzegorz Woźniak, dyrektor siedleckiego delegatury urzędu marszałkowskiego Małgorzata Sałata, radny sejmiku województwa mazowieckiego Marian Piłka, burmistrz Pilawy Albina Łubian. Wicemarszałek senatu reprezentował Marcin Jaroń, a starostę powiatu sekretarz starostwa Jerzy Piesio.

W południowym bloku atrakcji na scenie w Borowiu wystąpiły zespoły ludowe, Kabaret z Konopi. Zabawę do północy zapewnił zespół Blues.

Łukasz Korycki

 

Komentarze  

+8 #13 dożynkimieszkaniec 2018-09-03 08:53
przemówienie miał do niczego...
Cytować
+6 #12 dobrewujek 2018-08-31 21:22
pod biurko niech mu wejdzie , tylko patrzeć jak się poślizgnie na tym interesie ze zbiornikiem retencyjnym
Cytować
+8 #11 Tylko śpiesz się.Paweł 2018-08-31 09:25
Cytuję Obywatelka:
Cytuję Alicja:
Cytuję wujek:
Zabawa tylko w głowie a widział wójt jak firma wybrana przez gminę zrobiła kanalizację że droga się zapadła ? Lepiej ględzić bo wkrótce wybory . BEZ HONORU WYSTARTUJE .


Jemu nie zależy na honorze, tylko na stanowisku, które zdobędzie znowu bez problemu i stresu. Samymi zależnymi od siebie wygra, bo frekwencja będzie nikła. Ludzie mają gdzieś te gminne wojenki, bo nie mają na nie czasu i nawet nie zwrócą uwagi, kiedy te wybory będą. Kanalizacja, czy inwestycje i tak przyjdą, bo muszą. Czy za tego, czy za innego. Tyle mędrców w gminie i co? A no nic. Siedźcie dalej przy remizie, pijcie bimber i wylewajcie frustracje w internecie. Nie dzieje się w tej gminie na dobrze, jest dużo spraw wołających o pomstę do nieba, ale niestety nie ma nikogo kto mógłby się postawić i coś zwojować. Nie ma i jeszcze co najmniej 10 lat nie będzie, bo nie dopuszczą do zmian ci co korzystają, a jest ich sporo. To jest stary sprawdzony polityczny system, a nie jeden człowiek.

Proszę podaj jakie to sprawy skoro z ciebie taki znawca co się dzieje w naszej gminie? Pani Wójcie i tak nikt Panu nie dorówna, Jest Pan najlepszy. Powodzenia w dalszych działaniach na rzecz naszej małej społeczności.Tylko śpiesz się pokazać mu, że to ty tak lukrujesz, bo jeszcze przez pomyłkę kogo innego po grzbiecie pogłaszcze. Daleko zajdziesz z takim podejściem do życia. Życie usłane awansami.
Cytować
-3 #10 do AlicjiObywatelka 2018-08-29 16:58
Cytuję Alicja:
Cytuję wujek:
Zabawa tylko w głowie a widział wójt jak firma wybrana przez gminę zrobiła kanalizację że droga się zapadła ? Lepiej ględzić bo wkrótce wybory . BEZ HONORU WYSTARTUJE .


Jemu nie zależy na honorze, tylko na stanowisku, które zdobędzie znowu bez problemu i stresu. Samymi zależnymi od siebie wygra, bo frekwencja będzie nikła. Ludzie mają gdzieś te gminne wojenki, bo nie mają na nie czasu i nawet nie zwrócą uwagi, kiedy te wybory będą. Kanalizacja, czy inwestycje i tak przyjdą, bo muszą. Czy za tego, czy za innego. Tyle mędrców w gminie i co? A no nic. Siedźcie dalej przy remizie, pijcie bimber i wylewajcie frustracje w internecie. Nie dzieje się w tej gminie na dobrze, jest dużo spraw wołających o pomstę do nieba, ale niestety nie ma nikogo kto mógłby się postawić i coś zwojować. Nie ma i jeszcze co najmniej 10 lat nie będzie, bo nie dopuszczą do zmian ci co korzystają, a jest ich sporo. To jest stary sprawdzony polityczny system, a nie jeden człowiek.

Proszę podaj jakie to sprawy skoro z ciebie taki znawca co się dzieje w naszej gminie? Pani Wójcie i tak nikt Panu nie dorówna, Jest Pan najlepszy. Powodzenia w dalszych działaniach na rzecz naszej małej społeczności.
Cytować
+7 #9 Oj ty naiwnyAlicja 2018-08-29 08:49
Cytuję wujek:
Zabawa tylko w głowie a widział wójt jak firma wybrana przez gminę zrobiła kanalizację że droga się zapadła ? Lepiej ględzić bo wkrótce wybory . BEZ HONORU WYSTARTUJE .


Jemu nie zależy na honorze, tylko na stanowisku, które zdobędzie znowu bez problemu i stresu. Samymi zależnymi od siebie wygra, bo frekwencja będzie nikła. Ludzie mają gdzieś te gminne wojenki, bo nie mają na nie czasu i nawet nie zwrócą uwagi, kiedy te wybory będą. Kanalizacja, czy inwestycje i tak przyjdą, bo muszą. Czy za tego, czy za innego. Tyle mędrców w gminie i co? A no nic. Siedźcie dalej przy remizie, pijcie bimber i wylewajcie frustracje w internecie. Nie dzieje się w tej gminie na dobrze, jest dużo spraw wołających o pomstę do nieba, ale niestety nie ma nikogo kto mógłby się postawić i coś zwojować. Nie ma i jeszcze co najmniej 10 lat nie będzie, bo nie dopuszczą do zmian ci co korzystają, a jest ich sporo. To jest stary sprawdzony polityczny system, a nie jeden człowiek.
Cytować
-10 #8 Super imprezaByłam widzialam 2018-08-28 22:11
Panie Wojcie dziękujemy za wspaniały dzień. Wszystko wyszło ok. A co do długości mszy to chyba raczej nie do Pana Wójta pytanie. Z drugiej strony to przecież dxiekowalismy Bogu za zebrane plony wiec o co chodzi. Stroje orkiestry rewelacja -nikt nie ma takich ładnych.
Panie Wojcie życzę Panu by Pan nadal był tak wspaniałym człowiekiem. Podziękowania dla Pana i wszystkich Pana pracowników którzy również pięknie włączyli się w to byśmy mogli wszyscy razem spędzić miło czas.
Cytować
0 #7 Igrzyskawujek 2018-08-28 16:34
Zabawa tylko w głowie a widział wójt jak firma wybrana przez gminę zrobiła kanalizację że droga się zapadła ? Lepiej ględzić bo wkrótce wybory . BEZ HONORU WYSTARTUJE .
Cytować
-5 #6 Niewujek 2018-08-28 16:31
w twojej bużce zamoczyłem co innego
Cytować
+12 #5 Wyszło jak wyszłoMirek 2018-08-28 15:49
Cytuję borowiaki:
Panie Wójcie brawo brawo za dożynki.
Mimo takiej byle jakiej pogody piękna imprezka. Trochę proboszcz za długo ględził i te nasze zespoły ludowe w porównaniu z Gonczycami wyszły niemalże nędznie, Prowadzenie na scenie sprawne jeno kapelę organisty to już do muzeum...
Orkiestra za krótko grała, a grała pięknie i te jej stroje extra.
Stoisko z flipówki super.
Czekamy na kolejne dożynki z ograniczonymi popisami naszych ludowiaków...


Orkiestrę wręcz wyproszono ze sceny. Stałem obok, widziałem ich miny jak im powiedziano, że to już koniec koncertu. Cóż... wstali i poszli. Szkoda, bo robią fajną robotę i na prawdę warto ich wspierać, bo bardzo się rozwijają.
Co do lokalnych zespołów ludowych. To bardzo fajne i miłe babki, ale rzeczywiście poziom przy tych z Gończyc mają bardzo mizerny. To nie wredny hejt, tylko zachęta do lepszej pracy nad Waszymi występami.
Generalnie fajna imprezka. Kto chciał się pobawić to się pobawił.
Cytować
+7 #4 wujenkapublika 2018-08-28 09:55
Cytuję wujek:
Czy wójt zauważył ile osób odeszło gdy zaczął swoje pierdolamento

Ty żeś odszedł pewnie ryjka moczyć w filipowskiej gorzałczynie. Jak nie pasuje to precz.
Cytować
+9 #3 publikawujek 2018-08-27 21:34
Czy wójt zauważył ile osób odeszło gdy zaczął swoje pierdolamento
Cytować
+3 #2 Brawo dożynkiborowiaki 2018-08-27 20:23
Panie Wójcie brawo brawo za dożynki.
Mimo takiej byle jakiej pogody piękna imprezka. Trochę proboszcz za długo ględził i te nasze zespoły ludowe w porównaniu z Gonczycami wyszły niemalże nędznie, Prowadzenie na scenie sprawne jeno kapelę organisty to już do muzeum...
Orkiestra za krótko grała, a grała pięknie i te jej stroje extra.
Stoisko z flipówki super.
Czekamy na kolejne dożynki z ograniczonymi popisami naszych ludowiaków...
Cytować
+19 #1 DożyneczkiRodzic 2018-08-27 19:41
Ile czasu może trwać msza? Ksiądz zaszalał. Są granice dobrego smaku, tu znacząco zostały przekroczone.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież